11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Kozmice po delší době vyhrály

14

Kozmice cestovaly na horkou půdu do Albrechtic, kde hodlaly konečně prolomit nelichotivou šňůru sedmi zápasů bez výhry.

První dějství bylo vesměs vyrovnané. Domácí tým šel po necelé čtvrthodině do vedení, když se parádní ránou pod břevno z dvaceti metrů prosadil Houdek – 1:0. Hosté se konečně prezentovali bojovným výkonem, z kterého pramenily náznaky šancí. Velkou příležitost na vyrovnání měl na kopačce Hartmann. Ten po pěkné kombinaci Smrčka s Danielem Mlýnkem obdržel centr na zadní tyč a trefil tyč, následnou Hurinovu dorážku ztečovala domácí obrana na roh. Kozmice se dočkaly zaslouženého vyrovnání v závěru první půle. Pěkné sólo zakončil Hartmann ránou do brankáře Štenceka, který vyrazil míč pouze k dobíhajícímu a pohodlně dorážejícímu Danielu Mlýnkovi – 1:1. Jenže ještě do přestávky si Albrechtice vzaly zpět své vedení. Šupákovu střelu zpoza vápna ztečoval hostující bek do protipohybu gólmana Černého – 2:1. Kozmicím ovšem vyšel úvod druhé půle. Aktivní forčeking donutil domácí tým chybovat v rozehrávce. Daniel Mlýnek vystihl míč a nekompromisní ránou na vzdálenější tyč srovnal skóre – 2:2. Albrechtice hrály ve druhém poločase poměrně nervózně a dopouštěly se zbytečných chyb. Příkladem bylo např. zbrklé odkopnutí na roh a následné nedůrazné pohlídání soupeře. Nákop Daniela Mlýnka vracel Müller pod sebe, kde se do míče opřel Hartmann a ránou pod břevno vystřelil hostům vedení – 2:3. Za domácí měl největší příležitost na vyrovnání Šupák, jenže z nadějné střelecké pozice netrefil na půl odkrytou bránu, čímž pohřbil bodové naděje Albrechtic. Kozmice si poctivým kolektivním pojetím a urputností uhájily vedení a po téměř dvou měsících zažily blahodárný pocit z vítězství.