9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Stará Bělá si odvezla cenné body z Chlebičova

21

Sobotní šlágr kola mezi dvěma ofenzivně laděnými celky Chlebičova a Staré Bělé nabídl kvalitní fotbal, který s sebou přinesl spoustů šancí a rovněž šest gólů. Domácí Viktorka nevyužila půlhodinovou přesilovku, při které navíc ještě inkasovala.

Hosté vedli po poločase o dva góly

První minuty se ještě nesly ve znamení okoukávaní soupeře, ale následně přišla pasáž, kdy se diváci rozhodně nenudili. Domácí Viktorka dokázala z první pohledné šance dopravit míč do sítě, ale Černohorského oslavu gólu zastavil zvednutý praporek pomezního. V další nadějné příležitosti neuspěl z blízka hlavičkující Adam Korbel, který trefil jen náruč gólmana Preisnera. Ani následné akce Černohorského a Wiwegera k vytoužené brance nevedly. Stará Bělá trpělivě čekala na své příležitosti a tvrdě trestala. Dlouhý nákop Alexe Akritidise za obranu převzal Dziža, přihrál pod sebe na Vidiševského, který otevřel skóre – 0:1. Za několik minut se obrovské hrubky dopustil domácí stoper Radek, když ukázkově nahrál soupeři před bránu a Lyčka mu poděkoval za pěkný dárek – 0:2. Ještě do přestávky mohl přidat třetí zásah uzdravený Doležal, ale trefil jen boční síť.

Ostravané museli dohrávat v deseti

Chlebičov překopal po pauze rozestavění a zvýšenou aktivitou i agresivitou se vrátil do zápasu.  Nakrátko zahraný roh rozehrál Kužel přesně na hlavu Martina Korbela, který umístil balón k tyči – 1:2. Hosté se nestačili ani vzpamatovat a inkasovali podruhé. Pěknou kombinační hru zakončil křižnou ránou na vzdálenější tyč Wiweger – 2:2. Ostravané navíc dohrávali v deseti, když Šebesta musel po druhé žluté předčasně pod sprchy. Hosté se následně zatáhli a poctivě bránili. Chlebičov se marně probíjel do šancí, pokaždé narazil na připravený obranný val. Jedinou výstrahou byl snad jen Kuželův přímý kop, kterému scházely centimetry. Stará Bělá naopak opět vyčkala na svou příležitost a po rohu Dzižy a úspěšné hlavičce Škuty získala zpět své vedení – 2:3. Navíc o několik minut později přišlo i uklidnění, neboť po autu si domácí Matyášek vsítil nešťastného vlastence – 2:4. A byť se Chlebičov snažil ještě něco s výslekem udělat, skóre se už neměnilo. Přesilovka tak domácím paradoxně uškodila. Hosté byli tentokrát nadmíru produktivní a vyválčili cenné body do tabulky.

SK Viktorie Chlebičov
Michal Schreier (trenér): „Hrálo se nadstandardní utkání, které určitě mělo co nabídnout. My jsme ho ale bohužel nezvládli. Doplatili jsme na mizernou koncovku, kdy jsme vlastní neproduktivitou dostali soupeře na koně. Stará Bělá ukázala, že má šikovné kluky, kteří s nabídnutými šancemi bravurně naložili. Po změně stran jsme změnili rozestavení, hráli jednoduše a zápas dorovnali. Jenže nabídnutá přesilovka nám spíše uškodila. Byli jsme pak hodně netrpěliví a prakticky ničím soupeře nepřekvapili. Zápas jsme si prohráli sami“

FK Stará Bělá
Kryštof Surovec (asistent trenéra): „Dnes musíme uznat, že nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. Zápas to byl nadmíru dobrý a pro diváka určitě zajímavý. Přežili jsme úvod, kdy nás soupeř mačkal a zazdil tutovky. My naopak vstřelili dva góly a nechybělo moc k třetímu. Ten kdyby padl, byl by druhý poločas pro nás klidnější. Bohužel jsme si pak nechali vstřelit dva góly, k tomu navíc ještě přišlo vyloučení. Jenže přesilovka byla Chlebičovu spíše ke škodě. My hráli trpělivě a v závěru udeřili. Za body jsme moc rádi“

C. Josefus [-] - R. Kolig [-] (50. L. Lazecký [-] ) , L. Kužel [-] , D. Wiweger [-] , V. Koneczný [-] (83. M. Stošek [-] ) , J. Radek [-] , A. Černohorský [-] , A. Korbel [-] , D. Matyášek [-] , M. Korbel [-] , Š. Šťavík [-]

T. Preisner [-] - J. Vidiševský [-] , P. Doležal [-] , A. Lyčka [-] (90. H. Nguyen [-] ) , P. Firášek [-] (88. A. Akritidis [-] ) , D. Kožík [-] (65. M. Škuta [-] ) , V. Strnad [-] , J. Dziža [-] , A. Akritidis [-] , J. Kouřil [-] , D. Šebesta [-]

ŽK: 45. A. Černohorský , 67. A. Korbel , 74. V. Koneczný - 31. D. Šebesta , 46. J. Dziža . ČK: 59. D. Šebesta .
Počet diváků: 76. Rozhodčí: THIEMEL Karel - GALVAS Michal, MORAVEC Roman.