11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Sedlice přišly v Záblatí o dvoubrankové vedení

81. F. Toušek , 86. F. Toušek - 25. J. Musil , 37. M. Zíka
28

Sedlický Sokol čekal o víkendu výjezd do Prachatic, které poslední dobou pravidelně sbírají bodový přídělek.

Rozdílné poločasy

V Záblatí došlo na duel dvou zajímavých poločasů. V tom prvním se aktivity ujali hosté, kteří hned ve druhé minutě zahrozili střelou Dumského. Domácí Prachatice byly prakticky bez šance a po čtvrt hodině hry zahrávaly rohový kop, ale ani ten ovoce nepřinesl. Branky se tak fanoušci dočkali až ve 25. minutě, kdy Mikeš nahrávkou před branku domácích našel Jiřího Musila, který poslal hosty do vedení. To do poločasu navíc dokázal navýšit Martin Zíka, s jehož střelou si brankář domácích Prihara ke smůle Tatranu neporadil.

Do druhého dějství vstoupili naopak lépe domácí borci, kteří začali hostující hráče přehrávat. Tlak se postupem času stupňoval, ale dlouho nepřicházela potřebná kontaktní branka. Té se nakonec dočkali prachatičtí až v 81. minutě, kdy brankáře Hackerschmieda překonal Filip Toušek. Hosté mohli před touto brankou rozhodnout, ale třetí branku nedokázal ani z jedné tutovky Sokol proměnit, a toho mohl jen litovat. O dalších pět minut později totiž vstřelil druhou branku utkání Filip Toušek a Tatran vyrovnal. V závěru se ještě hosté dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí Zabilka tlaku hostů odolal, a tak utkání nakonec skončilo poměrem 2-2, který hosté berou po průběhu utkání, jako ztrátu.

FK Tatran Prachatice B
Josef Hopfinger - trenér: Věděli jsme, že nás čeká velmi náročná zkouška, což jsme si ověřili ve vzájemných utkáních v minulé sezoně, kde jsme na Sedlici absolutně nestačili. Na druhou stranu jsme byli posíleni dobrými výsledky z posledních utkání a věřili, že nějaký bod získáme. Od začátku to bylo poměrně vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Do vedení se ale dostali hosté, my se tradičně po obdržené brance chvíli hledali a navíc jsme obdrželi velice smolnou druhou branku, která by se hodila spíše do silvestrovských sestřihů. Do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře, a i díky střídajícím hráčům dokázali dostat soupeře pod tlak, nicméně kontaktní gól se nám dlouho nedařilo vstřelit. Nakonec to tam v poslední desetiminutovce Filip dvakrát uklidil a my tak bereme bod za který jsme moc rádi.

TJ Sokol Sedlice
Miroslav Petráš - vedoucí mužstva: Na hřiště soupeře jsme jeli opět v neúplné sestavě a na konci zápasu jsme dokonce hráli se 4 dorostenci. Na konec zápasu bychom nejraději zapomněli, neboť v 81.minutě domácí Filipem TOUŠKEM snížili na 1 : 2 a v 86.minutě tentýž hráč srovnal na konečných 2 : 2. V 89.minutě domácí faulovali Zdeňka MIKEŠE ve „vápně“ a hlavní rozhodčí však nenašel odvahu odpískat penaltu. A tak nám tři body protekly mezi prsty, ale na druhou stranu je to první bodový zisk ze hřiště soupeře.

J. Prihara [-] - V. Cais [-] (46. F. Toušek [-] ) , P. Bajčík [-] , T. Balica [-] (72. A. Břicháček [-] ) , T. Kovář [-] , O. Brom [-] (46. J. Rauscher [-] ) , P. Brom [-] (19. M. Trost [-] ) , F. Kolda [-] , M. Gramblička [-] , D. Kukačka [-] (46. A. Kasík [-] ) , P. Miesbauer [-]

A. Hackerschmied [-] - P. Koutenský [-] , M. Čapek [-] , J. Petráš [-] , D. Houzar [-] - J. Novák [-] , M. Zíka [-] (77. J. Klíma [-] ) , D. Dumský [-] , T. Baloušek [-] - J. Musil [-] (55. M. Zeman [-] ) , Z. Mikeš [-] -

ŽK: 76. D. Houzar .
Hráči zápasu: F. Toušek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Zabilka Luboš - HNILIČKA Jaroslav, BARTÁK Tomáš.