9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Hattrick Kužvarta vynesl tři body Vlachovu Březí

25

Po vysoké porážce v Sedlici čekal na tým z Vlachova Březí další těžký sok z Vacova, který ale nezažívá vůbec příjemné období.

Kužvart hrdinou

Začátek zápasu přinesl pevnější zem pod nohama domácím, kteří si už ve 12. minutě vytvořili první větší šanci. Dělovku Bízka ale dokázal nadvakrát zkrotit brankář Hödl a následně neposedný míč odkopl pryč z nebezpečných vod Kryštof. Další povedená akce domácích přišla z pravé strany hřiště, ale centr Adama Novotného nedokázal usměrnit Hubáček v pádu mezi tři tyče. Postupem času se herně osmělili i hosté z Vacova, kteří v první větší šanci doplatili na blok kapitána domácích. Ve 40. minutě se už ale fotbaloví příznivci dočkali branky, když domácí místo odkopnutí balonu vymýšleli, co s míčem, kterého se zmocnili vacovští a Dominik Vítovec poslal hostující tým do poločasového vedení. To nemuselo mít dlouhého trvání, ale závěrečná branka domácích, po přímém kopu a dorážce Hubáčka, nebyla z důvodu ofsajdového uznána.

Jenže druhý poločas patřil domácím, kteří v 54. minutě po nedůrazu hostů v pokutovém území vyrovnali zásluhou Ladislava Martínka. Právě domácí střelec byl následně vzat po odehrání míče do kleští, což rozvířilo emoce na střídačkách obou týmů. O pár minut později Martínek přepustil své místo do hry Štěpánu Kužvartovi a domácí hráč si vzal utkání na starost. Po čtyřech minutách na hřišti nejprve otočil skóre utkání ve prospěch domácích, následně sedm minut před koncem ukázkovým lobem náskok navýšil a zápas uzavřel hattrickem, který vstřelil v nastavení z penalty po faulu Makase na Kuatmana. Vlachovo Březí tak otočilo duel s Vacovem a připsalo si důležité tři body do tabulky za vítězství 4-1.

FC Vlachovo Březí
Michal Novotný - vedoucí mužstva: Dnes to byl od kluků skvělý výkon. Vyhrál fotbalovější tým s obrovskou touhou po vítězství.

SK Vacov
Jan Kopáčik - trenér: V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale to co jsme předvedli ve druhém poločase nemá s fotbalem vůbec nic společného. Za druhý poločas jsme si nezasloužili žádné body. Březí zaslouženě vyhrálo.

J. Kouba [-] - R. Kalčík [-] , M. Hojdekr [-] , M. Kukla [-] , F. Daniel [-] , J. Toncar [-] (90. V. Plachta [-] ) , J. Hubáček [-] (71. V. Kautman [-] ) , J. Lukeš [-] , A. Novotný [-] (87. R. Lauda [-] ) , L. Martínek [-] (60. Š. Kužvart [-] ) , J. Bízek [-]