3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Jediná branka rozhodla duel Otavanu proti Chelčicím

23

Posledním utkáním 3. kola B třídy skupiny B se stal duel Chelčic, které zamířili k zápasu na Štěkeň, která chtěla navázat na vítězství s Juniorem

Mále hrdinou

Ještě než byla většina fanoušků na svých místech, už se domácí mohli radovat ze vstřelení prvního gólu v zápase. Koncovka domácím nevyšla podle představ, a tak zápas postupně vyrovnal svoji hru a diváci viděli od obou týmů kombinační fotbal. Branka nakonec přišla až ke konci poločasu ve 37. minutě, kdy Málek poslal Otavan do vedení. Hosté si byli vědomi, že skóre 0-1 nic neznamená a druhý poločas se herně zvedli. V polovině druhého dějství ale sudí Ťupa nařídil pokutový kop pro domácí a zápas mohl být rozhodnut. Dušek ale pokutový kop zlikvidoval a Chelčice doslova ožily. Otavan se zatáhl a hosté bušili do obrany vedené brankářem Havránkem. Domácí zeď ale dokázala odolat, a tak si Štěkeň připsala druhé vítězství tím nejtěsnějším možným způsobem.

TJ Otavan Štěkeň
Jan Maršala - trenér: Hned v úvodu utkání jsme se mohli dostat do vedení, poté přišel na dvacet minut výpadek a poločas nakonec skončil naším vedením o gól. Druhý poločas byl soupeř lepší a začal hrát kombinační fotbal. My mohli rozhodnout zápas nařízenou penaltou. Tu jsme ale neproměnili a vlili jsme potřebnou krev do žil hostujících hráčů. Závěr jsme ale dokázali ubránit a po slabším výkonu, oproti minulému týdnu, bereme vydřené tři body.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - kapitán: Je to pořád dokola. Hrajeme pohledný fotbal, ale chybí nám střelec, který by to vzal na sebe. Druhý poločas jsme domácí skoro do ničeho nepustili, ale umíme to jen po vápno. Snad se to v budoucnu zlomí a začne nám přát štěstí.

M. Havránek [-] - O. Pavlík [-] , J. Maršala [-] , D. Hrubý [-] (66. D. Hájek [-] ) , D. Spišský [-] , V. Kynkor [-] (83. L. Blažečka [-] ) , M. Čížek [-] , O. Rataj [-] , D. Rybák [-] (81. I. Hanák [-] ) , P. Málek [-] (72. R. Hrubý [-] ) , D. Soukup [-]