Souboj týmů ze spodku tabulky ovládl Borek

30

Domácí potvrdili, že v ofenzivě jsou silní, a připsali si výhru nad Hrdějovicemi. Hosty v zápase přibrzdila zranění a vynucená střídání.

První poločas

Zápas opět začal hrou nahoru dolů, ale v koncovce od začátku byli mnohem nebezpečnější domácí, kteří v prvním poločase i skoro vytěžili gól po rohovém kopu, ale na brankové čáře míč zachytil gólman Šturma. Zápas dost ovlivnilo i zranění hned 3 hráčů hostí za první poločas a následné střídání.

První poločas tak skončil 0:0 a slušná divácká návštěva se těšila na druhý.

Druhý poločas

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první, ale větší tlak si vytvářeli domácí a hosté spíše bránili, ale dost jim vázla kombinace a přechod do útoku. Pak přišla 52. minuta, centr z pravé strany do vápna, který chtěl chytit gólman Šturma, ale míč mu vypadl přímo k nohám dobíhajícího Vaníka a ten neváhal a prázdnou bránu trefil.

Chvíli na to se domácí dostali k rohovému kopu a na zadní tyči se prosadil domácí Leština. Pak přišla červená chvíle pro Ondřej Lipolda, který zhruba na půlce ve skluzu trefil pouze hráče domácích a šel předčasně do kabin. Dle hostů na červenou dle nastaveného metru rozhodčího zákrok nebyl. Následně byla hra dosti rozkouskovaná až do 70. minuty, kdy byl nejdříve dle názoru Hrdějovických faulován hráč hostí, ale rozhodčí zákrok posoudil čistě a domácí následně dohráli akci Endlicherovým gólem. Pak už se nic zajímavého nestalo, domácí zaslouženě vyhráli.

AUTOR: M. TRESSL

FK Borek
Radek Horejš (hráč): Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat tři body a také už doma konečně vyhrát. Od úvodních minut jsme byli aktivnější a více na míči, přesto se na obou stranách vyskytovalo spoustu nepřesností. V.Baščevan mířil hlavou těsně vedle a nájezd T.Křiváčka vychytal hostující gólman. Když už jsme míč do branky dostali, sudí to neviděl a nechal ve hře pokračovat. Do kabin se tak šlo za stavu 0-0. V druhé půli jsme ještě přidali a převahu vyjádřili i gólově a zaslouženě vyhráli.

TJ Slavoj Hrdějovice
Miroslav Tressl (hráč): Každé derby je specifické. Do zápasu jsme šli s tím, že oba hrajeme o záchranu a bohužel nám se zápas vůbec nepovedl, podali jsme podobný výkon jako trojice rozhodčích. Naše prohra není sice jejich chyba, ale nejde se o tom nezmínit. Sezóna nekončí, věřím, že se vše obrátí a začneme zase vyhrávat.