13.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Průcha vystřelil Třeboni další vítězství, utkání ale nedohrál

22

Souboj Třeboně nabídl opět plno zajímavých šancí, které ale poznamenalo zranění Martina Průchy, který nejprve utkání rozhodl a pak byl po souboji s brankáře hostů odvezen záchranářskou službou.

Jedna branka

Rudolfov dorazil do Třeboně bez svého hlavního trenéra Jiřího Nárovce, a tak se pozice kouče ujal asistent Radim Pouzar. Utkání přineslo od počátečních minut snahu Jiskry najít skulinku v pevné obraně hostujícího týmu. Tu dokázali domácí najít ve 26. minutě, kdy brankáře Tomáše Teringla překonal kanonýr Martin Průcha. Právě tito dva se stali důležitým článkem utkání o devět minut později. Ve 35. minutě totiž po vzájemném souboj skončil třeboňský borec na zemi a s podezřením na otřes mozku zamířil pomocí záchranné služby do nemocnice.

Zranění domácím uškodilo hlavně psychicky a bylo znát, že se Jiskra nemůže dostat zpátky do tempa. Rudolfov ale za celých devadesát minut nedokázal vymyslet jakoukoliv gólovou kombinaci, která by vedla aspoň k vyrovnání. Zápas tak skončil tím nejtěsnějším možným rozdílem a Třeboň prodloužila svojí neporazitelnost na dvanáct zápasů v řadě.

TJ Jiskra Třeboň
Karel Bicenc - trenér: Do utkání jsme vstoupili aktivně a postupně si vypracovávali šance a tlak. Dočkali jsme se ve 26. min. otevřel skóre Průcha na 1:0. Bohužel ve 30. minutě došlo ke zranění Průchy, kdy brankář Teringl v souboji Průchu tzv. vypnul. Museli jsme střídat a Průchu odvezla sanitka. Rudolfov dobře bránil a my jsme dobývali obranu Rudolfova. Do druhého poločasu jsme šli s úkolem přidat branku, ale to se nám nepovedlo a zápas skončil 1:0.

J. Flaška [-] - D. Andres [-] (46. J. Vrána [-] ) , D. Širhal [-] , J. Schneider [-] , P. Tůma [-] , J. Kubata [-] , M. Pánek [-] , M. Průcha [-] (35. J. Činčura [-] ) , L. Hromádka [-] , F. Radosta [-] (84. J. Vranovský [-] ) , J. Matoušek [-]