12.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Hluboká byla blízko ztráty! V nastavení rozhodl Píša

21

Hluboká v sobotu zavítala do Protivína, kde se nikomu nehraje lehce a přesvědčili se o tom i svěřenci Rudolfa Otepky, kteří dlouho nevěděli, jak na domácí borce vyzrát.

Píša v závěru rozhodl

Zápas nabídl vyrovnanou partii zhruba do hodiny odehrané minutáže, než Protivínu, který už tak byl oslabený, začali docházet i síly. Hosté z podzámčí převzali iniciativu zápasu a jejich šance zpočátku pouze míjely branku Váverky. Protivín mohl díky narůstajícímu tlaku hrozit z rychlých brejků a málem se povedlo i vstřelit branku. V závěru utkání ale Hrachovec svůj nájezd na brankáře Pavelce neproměnil. Na druhé straně tak musel zákonitě přijít. V samotném nastavení zápasu se k hlavičce dostal hostující Jakub Píša, který procedil míč do sítě domácích a rozradostnil hostující příznivce. Hluboká tak dokázala v závěru utkání rozhodnout za tři body a díky zaváhání Třeboně navýšila svůj náskok na pět bodů.

FK Protivín
Václav Křišťál - předseda: Protivínští sehráli s favoritem velmi dobré utkání, řekl bych, že ho, zejména v prvním poločasu svou dobrou hrou zaskočili, a byli většinu poločasu lepší. I když to bylo utkání rychlé, zajímavé, ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit větší šanci, obrany obou týmů pracovaly na jedničku. I přes prohru se protivínští zaslouží za svůj výkon pochvalu. Bez 4 zraněných důležitých hráčů, se třemi 16tiletými dorostenci na lavičce, sehráli s vedoucím týmem tabulky velmi dobrý zápas. I když s nešťastným koncem.

TJ Hluboká nad Vltavou
Petr Kadlec - asistent trenéra: Vyrovnané utkání, ve kterém na obou stranách bylo minimum šancí. V prvním poločase jsme se nedokázali dostat k naší hře a dobře hrající domácí nás v podstatě do ničeho nepustili. Zhruba po hodině hry mi přišlo, že domácím lehce docházejí síly a to i díky našim střídáním. Šance však nepřicházely ani na jedné straně. Když už to vypadalo, že se budou body dělit, tak nejdříve neproměnili obrovskou šanci domácí a my snad z poslední situace strhli výhru na naší stranu. Pro domácí hořká prohra, naopak u nás si ceníme toho, že jsme se do samotného závěru s vývojem nesmířili a chtěli zápas zvládnout až do posledních vteřin.