26.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Sedmigólovou show režíroval Nägele

10. P. Nägele , 24. P. Nägele , 76. P. Nägele , 79. J. Hlaváček - 12. P. Kopa (p.) , 39. J. Černý , 48. A. Kovařík
6

Do Starého Mateřova zavítala holická rezerva a diváci si v ofenzivně laděném odpoledni přišli na své. Sedmigólovou show režíroval domácí záložník Peter Nägele, který svým hattrickem nasměroval Mateřov k cenné výhře 4:3.

Holice dvakrát zvládly srovnat

Oba celky vyznávají nátlakový, ofenzivní fotbal, a tak bylo v Mateřově zaděláno na pěkné gólové hody. Vše mohlo začít již v 5.minutě, kdy se pískala penalta pro domácí. K míči se postavil kanonýr Žďára, střela však letěla mimo. Domácí však v aktivitě nepolevili a vyplatilo se jim to velmi záhy po zmařeném pokutovém kopu.

V 10.minutě načal po zdařilé kombinační akci svůj brankový účet Nägele - 1:0.

Jaké je to kopat penaltu si mohli ve 12.minutě vyzkoušet i hosté. Kopa se nemýlil a střelou na jistotu do středu branky srovnal stav na 1:1.

V 17.minutě mohli jít do vedení opět domácí, po chybě Machatého ani druhý kanonýr Mateřova Fenyk neproměnil.

O tom, že má v sobotu nabito ostrými, přesvědčil přítomné diváky ve 24.minutě opět Nägele, když z přímého kopu dal na 2:1.

Holičtí se ovšem nevzdávali, kombinační hrou se dostávali za obrannou čtveřici domácích a gólově se prosadil ve 39.minutě Černý, když zkušeně přehodil vyběhnuvšího brankáře Vašíčka - 2:2.

Kovařík otočil skóre, ale nakonec se radovali domácí

A s Mateřovem bylo ještě hůře hned po zahájení druhé půle. Ve 48.minutě se zapsal do listiny střelců Hráč 25.kola Adam Kovařík - 2:3.

Domácí borci přidali za nepříznivého stavu na důrazu a obětavosti a dočkali se odměny v 76.minutě. Po nádherné kombinaci po ose Hlaváček - Žďára dokonal hattrick Peter Nägele! Ten odehrál vynikající zápas a jistě ho nemine nominace do Sestavy 26.kola.

Za stavu 3:3 se zápas lámal, obě mužstva chtěla převážit misky vah na svou stranu. To se ale povedlo pouze domácím. Opět Nägele rozehrál rohový kop a ten výborně umístil do horní části holické branky kapitán Mateřova Jan Hlaváček - 4:3.

Ačkoli se hosté ještě snažili v závěrečném tlaku alespoň vyrovnat, všechny body zůstaly nakonec v Mateřově.

SK Starý Mateřov
Peter Nägele, záložník SK Starý Mateřov: "V závěru jsme si výhru pohlídali. Na závěr sezóny výborný výkon celého týmu."

M. Vašíček [-] - Z. Žďára [-] , T. Fenyk [-] (74. J. Pavlas [-] ) , J. Hlaváček [-] , Z. Komárek [-] (46. J. Hašek [-] ) , P. Nägele [-] , J. Melichar [-] , D. Kotov [-] , M. Kučera [-] (68. K. Veselák [-] ) , O. Svichkar [-] , P. Kaválek [-]