26.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Olympie vyloupila Protivín

8. M. Šálený , 18. V. Štěpka (vl.) , 60. L. Maxa
19

Olympie chtěla v sobotu po dvou porážkách konečně zabodovat, ale hráče Týna čekal nevyzpytatelný soupeř z Protivína.

I v deseti to jde

Důležité bylo, kdo chytí začátek zápasu. To se podařilo nakonec hostujícím hráčům, kteří navíc už v osmé minutě rozvlnili síť protivínské brány, když se prosadil Šálený. Branka hosty nakopla a ti dokázali ještě víc domácí Protivín zatlačit. V 18. minutě navíc přišla pro domácí smolná situace, při které si obránce Štěpka srazil míč do vlastní sítě. Týn tak vedl už 2-0 a domácím se stále nedařilo dopředu nic vymyslet a obrana navíc kupila i chyby. Pro Protivín ale v závěru poločasu přišla možnost snížit, když viděl červenou kartu hostující Račák a Týn tak čekal poločas o deseti.

Do druhé půle vstoupil Protivín aktivně, ale branka přišla opět na druhé straně. Maxa přesně po hodině hry zvýšil na 3-0 a definitivně zlomil šance domácích na vyrovnání. Za zmínku stojí ještě červená karta v 75. minutě pro hostujícího trenéra Mareše, ale to už Protivínu nepomohlo. Týn tak veze domů tři body za výhru 3-0.