--

--

Dva slepené góly rozhodly o vítězství Přeštic

12

V 19. kole domácí Přeštice přivítali na svém stadionu Hostouň. Domácí celek na jaře zatím nedokázal naplno bodovat a v minulém zápase bral aspoň bod za remízu 1:1 proti Písku. To hosté dvakrát brali všechny tři body a naprázdno vyšli pouze proti Dynamu B, kdy dohrávali navíc jen o devíti hráčích.

Začátek utkání vyšel lépe hostujícímu mužstvu. Ve 22. minutě se totiž dokázal prosadit nejlepší střelec Hostouně, Adam Vlasák, jenž si připsal již devátou branku v probíhající sezóně a posunul se na dělené páté místo v tabulce střelců.

Slibně rozehraný zápas pro Hostouň, značně ovlivnila 40. minuta. Hostující David Štětka totiž viděl od sudího Severýna nejprve žlutou a následně červenou kartu.

Do druhého dějství tak vstoupili hráči Hostouně oslabeni o jednoho hráče v poli.

Domácí přesilovku využil v 56. minutě přeštický útočník Tomáš Arzberger, který překonal hostujícího brankáře Tetoura a srovnal stav utkání.

Hosté se nedokázali ani po inkasované brance oklepat a Tetour lovil balón ze své branky podruhé.

Konkrétně v 57. minutě dostal míč za jeho záda Martin Zeman, který v minulosti oblékal dres Sparty Praha či Viktorie Plzeň.

Na tyto dva slepené góly nedokázali hosté najít odpověď a konečné skóre znělo 2:1 z pohledu domácích.

Přeštice tímto vítězstvím dokázaly prolomit nevydařený vstup do jara a dočkali se první soutěžní výhry v novém roce.