20.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2022-2023

--

Bystřice po dvou prohrách zabrala

57. J. Víška (p.) , 57. O. Průža - 4. D. Čech , 19. A. Feifer , 27. A. Feifer , 82. D. Čech
18

Hostující rezerva Bystřice chtěla na hřišti Polničky konečně vyhrát, protože dvakrát za sebou prohrála. Naopak domácí prožívají velkou krizi. Tři zápasy za sebou prohráli a tuto bilanci chtěli proti Bystřici zlomit. Navíc se domácí nachází na chvostu tabulky a potřebují body jako sůl.

Jasné vedení hostů

První poločas byl herně vyrovnaný. Domácí měli pár vyložených šancí, ale hostující gólman Jan Mrňous všechny brankové příležitosti výborně pochytal. I rezerva Bystřice se dokázala prezentovat slušnou hrou. Hostům se podařily nějaké akce, ale ty je narozdíl od domácích hráčů dokázaly proměnit. Už ve 4. minutě otevřel skóré David Čech. V 19. minutě se trefil nejlepší střelec této sezóny Adam Feifer, který dával druhý hostující gól. Ve 27. minutě tento hráč zvyšoval vedení hostů už na 0:3 z jejich pohledu. Tímto stavem také 1. polovina skončila. Bystřice si tak vytvořila pro druhý poločas třígólový polštář.

Zdramatizování Polničky

Bystřice nastoupila do druhého poločasu vlažně. A toho domácí hráči dokázali využít. Nejprve na 1:3 dokázal dát gól Ondřej Průža. Ve stejné minutě si domácí došli pro pokutový kop, z něho dokázal vstřelit druhý domácí gól Jiří Víška a najednou hosté vedli už jenom o jednu branku. Naštěstí pro hosty se Polničce nepodařilo dát vyrovnávací branku. V 82. minutě dokázali hosté dát ukliňující 4. branku. K Davidu Čechovi se dostal na hranici penalty poloodražený míč a on ho pěkně uklidil do branky. Tímto gólem si tedy Bystřice pojistila vítězství a důležité tři body, protože v příštím kole budou hrát proti Rožné. Naopak Polnička si opět připsala další prohru.

SK Bystřice nad Pernštejnem B
David Čech: „V 1. poločase se nám podařilo dát 3 branky, což ale úplně neodpovídalo dění na hřišti, protože domácí měli 3 vyložené šance také, ale soupeř doplácel na to, že nedokázal dát góly, které vítečně vychytal náš brankář. Do 2. půle jsme vstoupili vlažně a domácí dokázali dát na 3:2. Vyrovnávací branku se jim nepodařilo vstřelit a nám se podařilo vstřelit 4. branku a definitivně jsme tak tento zápas rozhodli. " hráč utkání: Jan Mrňous