7.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

Vávrovice zabraly a vyhrály ve Štítině

9

Vávrovice vyhrály o dvě branky ve Štítině.

Štítina šla do vedení

Štítina se stala hostitelem mužstva z Vávrovic. V prvním poločase se hrála na trávníku vyrovnaná partie. Už po minutě mohla jít Štítina do vedení, ale Tkadleček nastřelil pouze tyčku vávrovické branky. Do vedení se dostala Štítina, když po dvaceti minutách odcentroval Lauček do pokutového území na Tkadlečka, který si obešel hráče a prostřelil Otipku – 1:0. Za hosty se pak dostal do šance Schoppik, ale toho vychytal Martin Vitásek. Po půlhodině hry Chryczyk nastřelil z přímáku břevno. Neujala se ani šance Jana Pchálka. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedené domácí družiny.

Vávrovice otočily

Po přestávce začaly Vávrovice úřadovat, když využívaly hlavně prostupnější levé strany domácí družiny. V 50. minutě se ještě šance Mruska neujala. V 55. minutě prostrčil Jan Pchálek balon na Mruska, který blafákem už překonal Martina Vitáska – 1:1. Hned za minutu začal akci Šenk, který dostal míč na Jakuba Lichovníka, jenž ho potáhl po lajně a ve vápně brankově oslovil Mruska, který jeho nahrávkou nepohrdl – 1:2. Dvacet minut před koncem našel dlouhou nahrávkou Šenk Jana Pchálka, který pelášil na branku, kde nadvakrát pokořil Martina Vitáska – 1:3. Štítina se na chvíli dostala na dostřel, když si na roh Trušiny naběhl Majewski a hlavou snížil – 2:3. Vávrovice ale našly hned odpověď, když svou akci zakončil střelou pod víko Štencel – 2:4. Deset minut před koncem hlavička Jakuba Lichovníka skončila nad bránou. Šance měli i domácí, ale Marek Vitásek z otočky trefil jen gólmana Otipu., Majewski v závěru zápasu hlavičkoval jen do Otipky.

Štítina jede do Litultovic. Vávrovice budou hostit Vřesinu.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Rušný zápas s hromadou šancí na obou stranách se musel líbit nestrannému fanoušku, n však domácím. Naše hra měla uvadající tendenci. Hned v první minutě trefil z prvního útokuTkadleček tyč. Poté byl náš forvard gólově úspěšnější a otevřel zápasové skóre. Pohotovým nápřahem k pravé tyči nedal Otipkovi v bráně Vávrovic šanci. Hosté se také dostávali ke svým velkým šancím.Tutovku spálil Chryczyk. Přímý kop Jakuba Lichovníka skončil na břevně. A pravděpodobně to byl Laifert jenž na šesti metrech od opuštěné brány nedokázal proměnit přihrávku ve vyrovnavací gól. Ano naši si koledovali o gólový trest. Dokonce jsme prožili maxi černou čtvrt-hodinu, kdy v rozmezí od 55.minuty do 69-té.Pokořili naši jedničku v bráně hned třikrát.Vždy nás trestali po rozebrání příliš vytažené obrany. Majewski vykřesal hlavičkou chvilkovou naději na zisk nějakého bodu a snížil na 2:3, aby jsme udělali další z několika dnes zbytečných chyb ve středu hřiště a mladíček Štencel trestal nekompromisně pod "víko" zkoprnělého Vitáska. Měli jsme v zápase několik dobrých příležitostí ještě pohnout se skóre např. kapitán Vitásek nebo podruhé Majewski. Avšak také hosté dnes ukázali své kvality a je třeba soupeři popřát k uhraným bodům jelikož byli prostě v koncovce produktivnější.....

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Měl jsme z toho zápasu obavy. V prvním poločase měli domácí více ze hry a my jsme se trápili. Domácím se povedla jedna akce a šli do vedení. Ve druhém půli jsme začali hrát více přes levou stranu a vyplatilo se nám to a postupně jsme otočili skóre v náš prospěch.

M. Vitásek [-] - J. Tkadleček [-] (61. M. Sakmar [-] ) , M. Vitásek [-] , P. Stoklasa [-] (74. J. Rohovský [-] ) , M. Lauček [-] , R. Grigarčík [-] , V. Trušina [-] , J. Majewski [-] , P. Kunczik [-] , M. Harasim [-] , J. Gattnar [-]

J. Otipka [-] - M. Schoppik [-] , D. Klein [-] , J. Schneider [-] , T. Šenk [-] - J. Chryczyk [-] (60. T. Štencel [-] ) , J. Lichovník [-] , J. Pchálek [-] (80. J. Moro [-] ) , J. Lichovník [-] , V. Pchálek [-] - F. Mrusek [-] (85. M. Klein [-] ) -

ŽK: 39. J. Majewski , 74. P. Stoklasa - 77. J. Lichovník .
Hráči zápasu: J. Lichovník .
Počet diváků: 25. Rozhodčí: DUDEK Rostislav - TOMÁŠKO Vojtěch (N), HANEL Tomáš (N).