13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Tlumačov odjel s bůrem a dvěma červenými kartami

17. M. Krč , 52. L. Aubrecht , 58. F. Polášek (p.) , 63. F. Polášek (p.) , 66. M. Habr
27

Oba týmy s výsledky jak na houpačce, stejně tak s lidmi do základu na marodce. Rozhodnout mohlo o výsledku zápasu málo, jedna branka, jedna karta, jeden faul. Ničeho však tak málo na hřišti neproběhlo...

Vyrovnaná bojovná hra

Už začátek zápasu napověděl, že to bude nahoru dolu a kdo dá první gól, bude na koni. Po 30 sekundách se za obranu se skákavým míčem dostal domácí Polášek, ale hlavou se do míče pořádně netrefil, aby vybíhajícího brankáře přehodil. O minutu později na druhé straně napřáhl z vápna Copák, ale domácí brankář jeho střelu vytěsnil na spojnici. Většinu času z počátku u míče strávili domácí, kteří se snažili využít jednak výšky Pfeifera na jedné straně, nebo rychlosti Žáka s Leitlem a Copákem na straně druhé. V 10. minutě poslal k zemi Žáka domácí Fencl, ale předtím zasáhl míč. To viděl i sudí Gabriel a ukázal na rohový praporek i přes protesty hostujícího kapitána.

První branka zápasu tak musela počkat až do 17. minuty, kdy se po nevydařeném odkopu míče z tlumačovského vápna opřel do mičudy Fencl a poslal míč přízemní střelou do hloučku těl na úrovni penalty. Po několika odrazech se nejlépe zorientoval Michal Krč a z otočky propálil brankáře Pomothyho. Tlumačovský kapitán opět protestoval, tetokrát u asistenta k možnému ofsajdu, nicméně jeho přání nebylo vyslyšeno, a to proto, že než se dostal míč k radnickému hráči, úmyslně jej chtěli odkopnout tlumačovští obránci, kteří míč zasáhli. I tak postavení střelce branky nevypadalo dle záznamu proti pravidlům.

O minutu později se hostující Copák po autovém vhazování dostal do vápna, kde byl křižován Rýdlem, upadl, ale ani tentokrát ani jeden z přihlížejících rozhodčích faul neviděl. Na nervy hostů to asi bylo moc a jako první se tvrdého zákroku dopustil Pfeifer, který mohl být rád, že za šlapák na kotník Spěváčka, po odehrání míče, neviděl žádnou kartu. Toto naopak rozlítilo domácí hráče i diváky, kteří jsou z aktuálního nastavení ligových zápasů zvyklí vídat mnohdy i červené tresty. Ve zbytku poločasu se hrál vyrovnaný bojovný fotbal, v němž se hosté snažili prosadit zejména ze standardních situací, jelikož do šestnáctky se vesměs jinak nedostali. Na druhé straně domácí využívali rychlých protiútoků, které však gólem nekončily.

Tlumačovským bouchly saze

Po výměně stran byli živější domácí hráči, kterým byl po pěti minutách nabídnut volný přímý kop ze 30 metrů. Fencl jej rozehrál s Lukášem Aubrechtem na něhož vystoupil pouze Leitl, zasekl a svou střelu otřel od záda hostujícího Koreluse, díky čemuž se dostala za brankáře Tlumačova. O pár minut později se radničtí dostali do rychlého protiútoku, který ve dvou (Habr - Spěváček) vyřešili velmi dobře, po cestě byli několikrát faulováni, ale doběhli až do vápna, kde pak zbytečně zasáhl Malík a byla z toho penalta. K ní se postavil František Polášek a bezpečně proměnil.

Následovala situace, která odpovídala náladě v tlumačovském týmu. Vysoko napadající domácí se dostali k odkopu míče u postranní čáry na půlce hřiště, následně jej stále měl v moci Tlumačov, ale Lukáš Svoboda nepochopitelně slovně zaútočil na asistenta rozhodčího: "Do píči, ty čůráku mávej to, ty čůráku jdi do prdele vždyť je to jasný aut!" (dle zápisu rozhodčího). Za tento projev si vysloužil od rozhodčího rovnou červenou kartu a byl poslán do sprch. Oslabený Tlumačov následně podruhé chyboval ve svém vápně, bohužel pro ně neúmyslně. Daniela Krče obíhal Jan Pfeifer, který jej ke své smůle nešťastně podkopl a rozhodčí měl jasno. K penaltě se opět postavil František Polášek a ani tentokrát se nemýlil. O tři minuty později pak padla pátá branka do tlumačovské sítě, když si Martin Habr přiťukl pěkně s Draským a Pomothyho šikovně přehodil.

O tři minuty později se nechal za soustavnost nespokojenost k rozhodnutím sudího vyloučit Luděk Leitl, a Tlumačov tak dohrával v devíti lidech. I přesto si Radnice chvílemi nevěděly rady, jelikož se hlavně soustředily na obranu, aby nedostaly zbytečnou branku. Zápas se ale dohrával v poklidu, až v poslední minutě zbytečně fauloval na druhou žlutou kartu domácí Lukáš Brož a také musel o chvilku dříve ze hřiště.

TJ Sokol Radnice
Pavel Aubrecht, trenér: Před utkáním jsme se domluvili, co chceme hrát a jak bránit nakopávaný fotbal soupeře. Určitě to nebylo bez chyb, ale kluci měli maximální snahu naplnit domluvené. Celé mužstvo hrálo soustředěně, obětavě a hlavně disciplinovaně, což se o Tlumačovu říct nedá. Pro vývoj utkání bylo rovněž důležité, že jsme šli do vedení a hned na začátku druhého poločasu přidali druhou branku. Potom už to bylo jen o tom, jestli dokážeme trestat chyby a nedisciplinovanost hádavého soupeře. Skóre se nakonec zastavilo na konečném výsledku 5:0. Zasloužená výhra a odměna pro srdnatě bojující partu kluků. Výhru nepřeceňujeme, ale radost máme.

J. Volák [-] - D. Rýdl [-] , D. Krč [-] (88. T. Richter [-] ) , M. Krč [-] , L. Aubrecht [-] - D. Fencl [-] , P. Spěváček [-] (88. T. Kroc [-] ) , L. Brož [-] - M. Habr [-] (83. V. Kvasnička [-] ) , F. Polášek [-] , J. Draský [-] (83. M. Svoboda [-] )