7.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Valašské Příkazy zvládly důležité utkání

32. V. Juřica , 35. P. Ryza , 45. P. Ryza - 78. Š. Ročák
0

Valašské Příkazy přivítaly na svém hřišti tým Podkopné Lhoty. Tomu se v sezóně vůbec nedaří a s nulovým ziskem bodů se krčí na posledním místě. Domácí taky nemají příliš oslnivou formu, jelikož z posledních tří zápasů odešli poraženi. Dnešní utkání však zvládli a po skvělém prvním poločase si připisují důležité tři body.

Domácí za patnáct minut rozhodli

Začátek utkání byl vyrovnaný a ani jedno mužstvo si větší šanci nevypracovalo. Až po půlhodině hry se připomenuli domácí, ale Pavel Ryza hlavičkoval po rohovém kopu těsně mimo bránu. O 3 minuty později šli domácí do vedení. Po standartní situaci Lukáše Vaculky hostující gólman neudržel míč, který Vlastimil Juřica dorazil pohotově do sítě – 1:0. Domácí se dostali na koně, ze kterého do konce poločas neslezli. Ve 34. minutě centroval Dušan Polách na zadní tyč, kde se rybičkou prosadil Pavel Ryza – 2:0. Další branku mohl přidat Tomáš Karas, ale jeho střela z vyložené pozice skončila pouze na tyči. Domácí však ještě do přestávky třetí branku přidali. Po rohovém kopu Vaculky hlavičkoval přesně Pavel Ryza, který zaznamenal druhou branku – 3:0.

Snížení hostů k ničemu nevedlo

Domácí tak šli do druhého poločasu s velkým náskokem, který by dělal problémy i týmům, které jsou v lepší formě než Podkopná Lhota. Hosté se ve druhém poločase zmohli pouze na jedinou ofenzivní akci, která však skončila brankou. V 77. minutě využil chyby obrany Michal Ptáček, který poslal do úniku Štěpána Ročáka, který snížil na 3:1. To bylo však od hostů vše. Čtvrtou branku domácích mohl přidat Vlastimil Juřica, ale jeho hlavičce stálo v cestě břevno. Valašské Příkazy si tak připisují tři body, naopak Podkopná Lhota nadále zůstává bez bodu.