3.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Penalta rozhodla, že tři body zůstaly v domácím prostředí

0

Domácí hráči Nové Vsi B si připsali první tři body v sezóně, naopak Svratka na své první body i nadále čeká.

Poločas skončil nerozhodně

Do zápasu dvou celků, kteří byly po dvou kolech bez bodů, vstoupili aktivněji hráči rezervy Nové Vsi a již  v osmé minutě potrestali zaváhání Svratecké obrany ,když Viktor Beneš střelou na zadní tyč pokořil brankáře Sáblíka. I po vstřelené brance byli domácí aktivnější, ale svůj brejk neproměnil  Lukáš Juda ani Ondřejka Josef. Od 20 minuty se hra vyrovnala a ve 28. minutě potrestala Svratka neaktivitu domácích a po rohovém kopu srovnala skóre. Trefil se hlavou Svratecký kanonýr Kulík Petr a tímto gólem stanovil poločasový výsledek.

Domácí hned po přestávce rozhodli z penalty

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí a již ve druhé minutě vedli po proměněné penaltě za podražení domácího útočníka Novotného Václava 2:1. Střelcem branky byl kapitán mužstva Standa Kubík. Od této chvíle se šance střídaly na obou stranách, ale když se do prázdné branky po obejítí brankáře Čížka netrefil Kulík a své střely neumístil do branky ani domácí špílmachr Fanda Košík, první střela skončila na spojnici tyče a břevna, druhou reflexivně vyrazil brankář Sáblík, skončil zápas hubeným vítězstvím 2:1 pro domácí.

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě B
Pavel Menšík, trenér Nové Vsi B: Jsem spokojen se třemi body, ne však tolik s předvedenou hrou.

SK Svratka
František Mládek, vedoucí týmu Svratky: Sehráli jsme v Nové Vsi vyrovnané utkání, šance se přelévaly na obou stranách. Bohužel jsme inkasovali hned na začátku utkání, sice jsme do poločasu stihli vyrovnat, ale hned po začátku druhé půle jsme inkasovali z penalty. Velkým faktorem naší prohry je neproměňování šancí. Např. kápo Petr Kulík udělá kličku brankáři a je sám před odkrytou brankou soupeře na šestnáctce, má to na svou silnou levou nohu a trestuhodně přestřelí. To by se nemělo stávat. Pokud nebudeme dávat branky a naopak soupeře do brankových příležitostí vlastními chybami pustíme, tak nemůžeme vyhrávat. Snad se to obrátí. Našim jednoznačně nejlepším hráčem byl brankář Ruda Sáblík. Vychytal spoustu šancí domácích. Za zmínku stojí standartka, kterou kopal levonohý hráč soupeře a krásně to trefil do šibenice a Ruda to fantasticky robinsonádou vychytal. Výkon z naší strany byl dobrý, kluci se zvedli, ale sráží nás neproměňování šancí.

T. Čížek [-] - D. Nejedlý [-] , F. Šandera [-] , M. Dědič [-] , M. Klement [-] - J. Ondřejka [-] , V. Beneš [-] (88. F. Šimek [-] ) , S. Kubík [-] , F. Košík [-] - L. Jůda [-] (73. T. Nečas [-] ) , V. Novotný [-] (86. J. Nečas [-] ) -

SK Svratka
R. Sáblík [-] - J. Vítek [-] , F. Fiala [-] , P. Boguaj [-] , P. Moučka [-] (53. T. Jambor [-] ) - T. Vítek [-] , P. Makovský [-] (61. J. Mayer [-] ) , J. Pech [-] , M. Moučka [-] (88. M. Musil [-] ) - P. Kulík [-] , D. Mayer [-] (46. Z. Kalina [-] ) -

ŽK: 59. L. Jůda - 13. D. Mayer , 47. P. Moučka , 53. P. Kulík , 77. T. Jambor .
Hráči zápasu: F. Košík - R. Sáblík .
Místo: Nová Ves. Počet diváků: 52. Rozhodčí: STRATENÝ Michal - UHLÍŘ Zdeněk, ŠOUSTAR Jaroslav.