20.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Brumov si v pátečním derby poradil se Štítnou nad Vláří

6

Fotbalisté Brumova si chtěli po historické porážce v Nedašově udobřit své příznivce výhrou v dalším derby s odvěkým rivalem ze Štítné nad Vláří. Nakonec se jim to před zraky 350 diváků i podařilo. Domácí vedli již o tři branky, ale hosté utkání ještě řádně zdramatizovali. V závěru domácí přidali čtvrtou trefu a spadl jim kámen ze srdce.

Domácí dali dvě branky

Vedoucí týmu FC Brumov Lukáš Juřica:

Začali jsme derby se Štítnou nad Vláří dobře a šli brzy do vedení. V prvním poločase se nám povedlo přidat ještě jednu branku a do šatny jsme šli jako spokojenější tým. Druhá půle nabídla zajímavý fotbal. Po hodině hry byl stav utkání 3:0 a vypadalo to, že derby se dohraje v klidu s jasným vítězstvím pro nás, ale opak byl pravdou. Po dvou našich chybách se dostala Štítná nad Vláří na dostřel a mohla dokonce i vyrovnat. To se jí nakonec nepodařilo a my přidali před koncem ještě jednu branku. Derby se odehrálo v přátelském duchu, za tři body jsme rádi, ale je před námi pořád moc a moc práce.

Hosté utkání ještě zdramatizovali

Pavel Prešnajder, Trenér Štítné nad Vláří: „Měli jsme špatný začátek, po propadlém autu šel soupeř do vedení, my podobnou situaci o chvíli později nezavřeli. A protože jsme neuspěli ani z následného brejku, přišel další trest. Po přestávkové důrazné domluvě se náš herní projev zlepšil, ale pokračovali jsme v zahazování šancí a tak domácí vedli již 3:0. Následně jsme přece jen výsledek korigovali a po špatné první půli jsm e dokonce mohli výsledek otočit, šancí jsme na to měli dostatek, ale udeřili domácí. Na kdyby se nehraje, proto body bere Brumov.“