--

Béčko Sigmy porazilo Uničov a dál vede!

19. Š. Langer (p.) , 66. Š. Langer (p.) - 62. A. Krč
8

Zjímavý duel se odehrál v rámci 26. kola MSFL v Olomouci, kde béčko Sigmy, lídr tabulky, přivítalo další tým popředí tabulky - Uničov. Domácí v utkání dokázali proměnit oba nařízené pokutové kopy a zvítězili 2:1.

Langer poslal domácí do vedení

Domácí do utkání vstoupili lépe a vedoucí gól vstřelili v 19. minutě, když se z pokutového kopu po faulu na Šípa prosadil Langer - 1:0.

Další šanci pak měl na zvýšení náskoku domácích Fiala, ale ve skluzu nedosáhl před brankou těsně na centrovaný míč Uriča.

Také Uničov ale v prvním poločase zahrozil. Zřejmě největší šanci měl Ambrozek, ale v pádu poslal míč nad branku.

Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí, když vedli 1:0.

Hosté vyrovnali, ale domácí připisují tři body

Hosté do druhého poločasu nastoupili s odhodláním zápas zdramatizovat a to se jim podařilo.

Hlavou se totiž v 61. minutě dokázal trefit jejich nejlepší střelec Aleš Krč - 1:1.

Odpověď Sigmy na vyrovnání ale byla opravdu rychlá. Do vápna se s míčem u kopačky znovu dostal Šíp a po faulu jednoho z uničovských hráčů se pískal druhý pokutový kop pro domácí. Míč si vzal opět Langer a situaci zvládl - 2:1 v 65. minutě.

Uničov se nevzdal a až do závěrečného hvizdu se snažil vyrovnat. Podařilo se mu dokonce vstřelit i branku, ale ta ovšem neplatila pro předchozí faul na domácího Slámu.

Sigma nakonec udržela vedení 2:1, pokračuje ve vítězné sérii a tabulku po remíze Kroměříže s Hlučínem vede už o šest bodů.

O další výhru se domácí pokusí v přštím kole v Blansku a Uničov přivítá Frídek-Místek.

SK Sigma Olomouc B
Augustin Chromý - trenér: Všechny kluky bych pochválil za velkou bojovnost. Hrát proti Uničovu je těžké. Jejich kluci se vrátí tam, kde se mnou trénovali a odehráli spoustu zápasů. Rád je vždycky vidím, ale radši až po zápase, kdy jsme se pozdravili, protože na hřišti vždycky ukazují velkou kvalitu.

T. Stoppen [-] - J. Šíp [-] (78. M. Galus [-] ) , H. Bukhal [-] , P. Zifčák [-] , J. David [-] , F. Uriča [-] (69. D. Grečmal [-] ) , J. Fiala [-] (69. . Piňa [-] ) , A. Bednár [-] , J. Sláma [-] , Š. Langer [-] , F. Slavíček [-] (92. J. Kotouč [-] )