--

Čekání na výhru pokračuje - Uherský Brod tentokrát prohrál v Uničově

3. D. Bača , 40. A. Krč , 70. R. Bala , 73. R. Bala - 64. R. Vejvoda (vl.)
7

Fotbalistům Uherského Brodu to na jaře prostě nejde. Čekání na první jarní výhru neukončili ani v neděli dopoledne na hřišti Uničově. Domácí potvrdili roli favorita a vyhráli přesvědčivě 4:1. Se ziskem 23 bodů jsou brodští v tabulce třetí ligy čtrnáctí a na výhru čekají od 16. října. Uničov přeskočil v tabulce Rosice a je pátý.

Skvělý vstup Uničova do utkání

Do zápasu šel Uničov v roli favorita a už samotný vstup do utkání tabulkovému postavení obou týmů odpovídal.

Již ve třetí minutě zápasu se měnilo skóre, a to když se po centru domácího Sečkáře hlavičkou prosadil Bača - domácí vedli 1:0.

Hosté se z rychlé branky oklepali a měli dvě velké příležitosti na vyrovnání. Nejprve hosté nepotrestali špatné vyběhnutí brankáře Kaliny a následně nastřelili z přímého kopu tyč, dorážka mířila nad.

Ještě do poločasu však uničovské hráče i fanoušky uklidnil jejich kanonýr Aleš Krč, který zvýšil ve 40. minutě na 2:0.

Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Brod snížil, ale domácí přidali další dvě branky

Během prvních dvaceti druhé půle se nepodařilo domácím přidat třetí branku a Uherský Brod v 64. minutě utkání zdramatizoval.

Hosté potvrzovali, že jejich standardky jsou hrozbou a ve zmíněné 64. minutě to potvrdili i gólově, když centr z rohového kopu tečoval za vlastního brankáře Roman Vejvoda - 2:1.

Brod se tak nadechl, přiblížil se domácím na dostřel, ale jen na chvíli.

Zálusk Uherského Brodu na bodový zisk během tří minut odvál domácí stoper Bala. Ten nejprve v 70. minutě vymetl z přímého kopu šibenici střelou přes zeď - 3:1.

A o tři minuty později se prosadil ten samý hráč po standardní situaci - 4:1.

Stav 4:1 zůstal nezměněn do závěrečného hvizdu a domácí si tak připsali další tři body do tabulky a v příštím kole zavítají na hřiště první Sigmy.

Uherský Brod se pokusí o první jarní výhru v dalším kole doma s Blanskem.

SK Uničov
Jiří Neček - trenér: Výsledek 4:1 je krásný, ale že bychom zas až tak oslavovali. Dávali jsme si na ně majzla, protože jsem Uherský Brod dvakrát viděl a věděl jsem, že hraje důrazně.