10.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

--

14

Vřesina rozhodla o výhře dvěma góly v úvodu druhé půle

Bezbrankový poločas

Fotbal nevalné úrovně nabídl zápas mezi Štítinou a Vřesinou. V tomto zápase platilo pravidlo jednooký mezi slepými králem. V prvním poločase se hrála taktická partie s minimem šancí na obou stranách. Ve 4. minutě zahrávala hostující družina rohový kop Boháčem. Míč z jeho kopačky našel hlavu Strakoše, který zamířil jen o pár centimetrů vedle. Po třinácti minutách pak Rončka utekl po lajně, odcentroval na do vápna, kde se míč různě poodrážel a Cigán napálil domácí tyčku. Štítina hrozila hlavně střelami z dálky. Jejich autory byl Trušina a Lauček. Vřesina pak prověřila domácího brankáře střelou Kociána z dálky.

Vřesina rozhodla dvěma góly

Ve druhé části se už fanoušci branek dočkali. Nejdříve se ještě Boháč zastřeloval. Osm minut po pauze ale vypíchl Boháč míč domácímu hráči, potáhl míč do pokutového území, kde naservíroval míč jak na střibrném podnosu Pientkovi, který placírou rozvlnil síť domácí branky – 0:1. V 59. minutě pak šel Boček sám na domácího brankáře, nahrál na Pientku, jehož pokus vytáhl Martin Vitásek na roh s pomocí tyčky. Po hodině hry pak přidal pojistku Kocián, který si naběhl na následný rohový kop Peška a opět placírkou umístil balon do brány – 0:2. Posledních třicet minut už měla hra s fotbalem málo společného. Štítina se sice snažila, ale nic kloudného nevymyslela. Vrchol, zmaru byla šance Laučka, který místo střely volil nahrávku spoluhráči postaveneém v ofsajdu. Hosté hrající celý zápas s jedenácti hráči tak takticky tři body udrželi.

Štítina jede příští kolo do Litultovic. Vřesina bude hostit Komárov.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Dnes se nám prakticky nic nedařilo. Snaha byla, avšak zbrklost vše přebila. Fotbal nebyl teda moc ke koukání. Hosté ještě dvakrát nastřelili tyč naší brány a tak jednooký králem mezi slepými. Jsme ve srabu, a v Litultovicích to budeme mít moooooc těžké....

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): V prvním poločase se hrála velmi taktická hra v naši kombinované sestavě bez větších šanci. Ve druhem poločase se naše hra zlepšila a využili jsme dvě naše šance ve vyložených příležitostech po chybách domácí obrany. Chtěl bych poděkovat všem našim hráčům a fanouškům a také sudimu za skvělou hru.

M. Vitásek [-] - T. Halška [-] , F. Graf [-] , M. Sakmar [-] (63. P. Stoklasa [-] ) , P. Škroch [-] (76. L. Postulka [-] ) , M. Vitásek [-] , P. Kunczik [-] , O. Kurka [-] (46. D. Jarkulisch [-] ) , M. Lauček [-] (76. J. Kubánek [-] ) , V. Trušina [-] , J. Gattnar [-]

TJ Vřesina
J. Lampart [-] - T. Pientka [-] (89. P. Koval [-] ) , V. Čech [-] , P. Boček [-] , R. Cigán [-] , V. Kocian [-] , M. Pešek [-] , M. Boháč [-] , F. Rončka [-] , P. Strakoš [-] , J. Pagáč [-]

ŽK: 87. M. Vitásek - 15. P. Boček , 40. V. Čech , 41. V. Kocian , 86. J. Pagáč .
Hráči zápasu: P. Strakoš , T. Pientka .
Počet diváků: 48. Rozhodčí: KOTÁSEK Petr - KAŠTOVSKÝ Michal (N), THIEMEL Karel (N).