--

Brumov opět bere tři body – proti Rýmařovu rozhodl z penalty v 89. minutě

89. M. Kolář (p.)
0

Ve druhém kole přivítal ambiciózní tým z Brumova Jiskru Rýmařov. Pro ELSEREMO to byl druhý domácí zápas v řadě. Po výhře nad rezervou Opavy se Brumovu podařilo porazit i Rýmařov. O osudu celého duelu rozhodl pokutový kop z 89. minuty, který proměnil exligový Martin Kolář

Šance na obou stranách

I ve druhém utkání chtěl domácí Brumov zvítězit, ale proti němu se postavil velmi zdatný soupeř z Rýmařova a zejména gólman Kameník v bráně doslova čaroval. Úvodních 20 minut měli domácí několik vyložených šancí, v 5. minutě Kořenkovu hlavičku vyrazil brankář Kameník. V 6. minutě Bartozelova střela z úhlu mířila vedle. Ve 14. minutě proběhla krásná akce domácích, Bartozelova patička poslala Kořenka do samostatného úniku, ale Jiskru opět zachránil její gólman. Hosté se po 20. minutě z tlaku vymanili a podnikali nebezpečné brejky, které domácí obrana včas zablokovala, nebo hosté akce překombinovali. Ve 22. minutě měli hosté k dispozici trestný kop z 18 metrů, ovšem domácí gólman jej zneškodnil. Ve 30. minutě domácí ztratili na půlce míč, následoval rychlý protiútok hostů, domácí obrana však opět stačila hostující kombinaci zablokovat. Ve 39. minutě Bartozelovu vyloženou šanci zlikvidoval znovu strážce hostující svatyně a poradil si i s následnou dorážkou, kterou vyrazil na roh. Ve 42. minutě přišla Strnadova hlavička, která těsně minula hostující bránu. Před poločasovou pauzou zahrozili hosté mazáckým pokusem o přelobování brankáře Urbánka, ale míč líznul břevno.

Dekleva zachránil Brumov, pak rozhodl Kolář

Ve druhé půli domácí opět hosty tlačili, měli několik slibných šancí, jmenovitě to byli Kořenek, Novák a Bartozel. Jenomže ani jeden z nich gól nevstřelil. Rýmařov podnikal z pevné obrany další nebezpečné brejky, to se stalo domácím, kteří se tlačili dopředu, takřka osudným – když v 85. minutě Dekleva vykopával již za překonaným Urbánkem balón z brankové čáry. Rozzuzlení přinesla 89. minuta, kdy hosté nestačili zareagovat na rychlý aut Bubláka, Bartozel unikl do pokutového území a byl hostujícím hráčem nesmyslně faulován. Následovala penalta, kterou s přehledem kopl Martin Kolář. Marné byly protesty hostujících hráčů.  V nastaveném čase, kdy hosté vrhly všechny síly do útoku, pronikl do otevřené obrany Olin Bartozel a jeho křižná střela se jen otřela o Kameníkovu levou tyč. To už domácí nemuselo mrzet. Vedení 1:0 udrželi a po dvou kolech mají na svém kontě plný počet 6 bodů.

FC Brumov
Miroslav Mičega (trenér ELSEREMO Brumov): „Byl to těžký zápas s dobrým soupeřem, který jsme mohli do 30. minuty rozhodnout, leč jsme selhali v koncovce. Ve druhé půli jsme trpělivým výkonem pořád věřili, že střelíme branku, což se nakonec podařilo. Za bojovnost a nasazení jsme si 3 body zasloužili.“

SK Jiskra Rýmařov
Milan Furik (trenér Jiskry Rýmařov): „Úvodních 20 minut jsme prospali, darovali jsme domácím mnoho prostoru. Jen díky gólmanovi jsme udrželi čisté konto. Pak jsme se osmělili a byli domácím víc jak vyrovnaným soupeřem. Utkání mohlo skončit našim vítězstvím i remízou, ale nakonec jsme smolně prohráli.“

FC Brumov
F. Urbánek [-] - T. Dekleva [-] , M. Kolář [-] , L. Martinka [-] , D. Juřica [-] - M. Chovanec [-] (80. J. Bartozel [-] ) , R. Bublák [-] , D. Horáček [-] , L. Strnad [-] (60. M. Novák [-] ) - O. Bartozel [-] , D. Kořenek [-] (91. A. Pecha [-] )

P. Kameník [-] - J. Harazin [-] , Z. Horák [-] , P. Kučera [-] , D. Furik [-] - M. Furik [-] , J. Furik [-] , J. Lesák [-] (78. J. Tomeček [-] ) , R. Němec [-] - P. Ondruška [-] , T. Šupák [-]

ŽK: 37. D. Kořenek , 57. D. Juřica , 75. R. Bublák - 89. T. Šupák , 90. J. Furik .
Místo: UT Brumov. Počet diváků: 170. Rozhodčí: Hlubinka Jakub - DENEV Alex, SOUKAL Bedřich.