--

Krnov utržil v Hranicích debakl

6. J. Ferenc , 25. J. Ferenc (p.) , 58. M. Kuchař , 72. M. Hanák
0

Hranice měly na domácím hřišti co odčiňovat. V minulém kole totiž prohrály na půdě Havířova. To Krnov minulý víkend zvládl domácí duel s Rýmařovem. Jenomže Hranice se do svého soupeře pustily a už v 6. minutě vedly. Nakonec Krnov rozprášily 4:0 a stáhly svého sobotního soupeře na rozdíl 2 bodů.

Hranice si vypracovaly náskok

Hranice šly do vedení v 6. minutě, kdy po přihrávce z levé strany přiklepl Nehyba míč Janu Ferencovi, který už si věděl rady a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Ve 12. minutě zahrával nebezpečný přímý volný kop Tomáš Čáp, ale brankář Radek Jaška byl u své pravé tyče včas a míč vyrazil. Krnov mohl záhy vyrovnat, ale i domácí gólman Tomečka se vyznamenal a vytlačil střelu na roh. Strážci svatyní se překonávali. V 15. minutě vychytal hostující Jaška Nehybu. Ve 23. minutě se k hlavičce dostali krnovští, ale mířili přesně do míst, kde stál Tomečka. O dvě minuty později udeřilo na druhé straně. Po dlouhém nákopu se za krnovské stopery dostal Jan Ferenc, byl v pokutovém území faulován a pískal se pokutový kop. Penaltu proměnil sám faulovaný Jan Ferenc – 2:0. Krnov nebyl v první půli horším týmem, dostal se do několika slibných příležitostí, ale na rozdíl od Hranic se mu skórovat nepodařilo.

Další 2 góly v síti Krnova

V 58. minutě už vedly Hranice 3:0. Do brejku se vydal Jan Ferenc, který podržel míč, rozdal jej do středu Šišlákovi, ten jej posunul doprava na nabíhajícího Kuchaře, který pěkně přeloboval Jašku – 3:0. Krnov se sice snížil alespoň o snížení, ale Hranice si hlídaly zadní vrátka a naopak toužily ještě využít některý z nabízených rychlých kontrů. V 72. minutě přišla ještě jedna přesná trefa domácích.  Miroslav Hanák si vyměnil balón s Janem Ferencem a se zakončením už problém neměl – 4:0. Pro hosty je zřejmě konečný výsledek až příliš krutý, zejména po průběhu v prvním poločase, ale Hranice zkrátka na rozdíl od Krnova dokázaly své šance využít.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba (vedoucí FK Krnov): „Nejjednodušším zhodnocením by bylo, že fotbal se hraje na góly, a ne na šance. My jsme měli hromadu příležitostí, ale naši útočníci je nedokázali proměnit. To Hranice měly 5 šancí a daly 4 góly. Stále nám chybí střelec. Hráli jsme celkem dobře kombinačně, byli jsme dobří na míči, ale domácí hráli na brejky, a to jim stačilo. My jsme navíc dělali velké individuální chyby, které Hranice potrestaly. Také nám nesvědčil terén, který byl opravdu otřesný, a už dlouho jsem takový neviděl.“

SK Hranice
J. Tomečka [-] - J. Nehyba [-] (82. J. Ligač [-] ) , P. Šišlák [-] , T. Juříček [-] , J. Ferenc [-] (80. J. Frydrych [-] ) , M. Hanák [-] , M. Kuchař [-] , M. Vyka [-] , R. Kundrát [-] , R. Kalous [-] (87. P. Kovařčík [-] ) , T. Čáp [-]

R. Jaška [-] - R. Švrček [-] , M. Daříček [-] , L. Kužel [-] , M. Havlíček [-] - T. Hudský [-] , V. Šustr [-] , O. Bartoníček [-] (74. L. Mohyla [-] ) , P. Navrátil [-] - L. Krčmařík [-] (74. A. Korbel [-] ) , A. Ondra [-] -

ŽK: 87. T. Hudský .
Hráči zápasu: J. Ferenc .
Místo: Tráva. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Křenek Tomáš - VEJTASA Simon, KOLÁČEK Josef.