--

--

Valašské Meziříčí loupilo v Krnově, Michut chytil další penaltu

0

Krnovští chtěli na domácí půdě odčinit debakl z Hranic. Soupeřem mu bylo v letošní sezóně velmi dobře hrající Valašské Meziříčí, které si v minulém kole smlslo na Havířovu. Domácí byli po celý zápas lepší, jenomže opět je trápila koncovka. Vrcholem zmaru byla neproměněná penalta. Hosté takřka z ničeho dvakrát skórovali a odváží si 3 body, díky kterým se dotáhli na třetí Petrovice a čtvrtý Nový Jičín.

Krnov trpěl v koncovce

Domácí Krnov už se dlouhodobě utápí ve špatné koncovce, která jej stále nemálo bodů. Kádr je navíc velmi úzký, což demonstrují jen dva střídající hráči na lavičce náhradníků. Krnov zkrátka hledá střelce, kterého zatím nenachází. Ukázalo se to i v zápase proti Valašskému Meziříčí. Domácí tým byl lepším celkem, od úvodních minut. Valašskému Meziříčí vázla kombinace. Veškeré nakopávané míče sbírali hráči Krnova. Hosté prohrávali osobní souboje. Krnov se dostával do šancí, ale zakončení bylo bídné. V 25, minutě dostalo Valašské Meziříčí k dispozici přímý volný kop. Míč si vzal Aleš Michálek a střelou přes zeď otevřel skóre – 0:1. O dvě minuty později se hosté dožadovali penalty za souboj domácího brankáře s Milanem Dokoupilem. Rozhodčí však vyřešil situaci poněkud šalamounsky a ukázal na roh. Útočník Valašského Meziříčí však musel pro zranění kotníku střídat. Krnov byl i nadále lepším celkem, ale gól ne a ne vstřelit. Poločas skončil jednobrankovým vedením hostů.

Penalta jako vrchol zmaru

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Hosté poměrně často kazili, nadále se jim nedařilo a domácí pro změnu nedokázali dopravit míč do sítě. Velkou příležitost měli po hodině hry, kdy dostali k dispozici pokutový kop. Jenomže Milan Michut se vyznamenal a krnovskému střelci Šimčíkovi penaltu chytil. Pro Michuta už to byla druhá chycená penalta v této sezóně. Povedlo se mu to už proti Petrovicím. A ještě větší pohroma potkala Krnov z následujícího brejku. Martin Kufa vtrhl do otevřené domácí obrany, přeloboval gólmana Jašku a zvýšil vedení svého týmu na 0:2. To byla pro domácí velká rána. Zbytek zápasu už dohrávali v určité křeči. Snažili se s výsledkem něco udělat, ale jejich tlak většinou končil před šestnáctkou hostů. V poslední minutě pak ještě Šustr nešetrně „zajel“ do Neubergera, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba (vedoucí): „Naše koncovka byla zase největším problémem. V zápase jsme byli lepší než Valašské Meziříčí. Hosté dali v prvním poločase gól z jediné střely na bránu. My jsme měli hromadu šancí, ale zkrátka to neumíme správně zakončit. Nedokázali jsme vyřešit několik přečíslení…ve druhém poločase přišla penalta, kterou jsme neproměnili. Následoval brejk a gól na 0:2. To byl vrchol zmaru. Ve zbytku času už to byl takový tlak netlak. Opravdu to nebyla zasloužená prohra. Snad to zlomíme příští týden v Petrovicích, kterým máme co vracet. Problémem pro nás je, že zřejmě až do konce podzimu nám bude scházet Bartoníček, což je mozek naší hry. Ten si v Hranicích poranil čéšku a možná bude muset na operaci. Už tak máme úzký kádr a teď ještě tohle.“

TJ Valašské Meziříčí
Martin Kotůlek (trenér): „Vyhráli jsme, ale paradoxně se nám herně zápas vůbec nepovedl. Prohrávali jsme osobní souboje, Krnov byl lepší než my, především ve středu pole. My jsme měli štěstí, že měl tak žalostnou koncovku. Vytěžili jsme z minima maximum. Povedla se nám standardní situace a poté jeden brejk. Důležitým momentem byla chycená penalta, kterou zneškodnil Milan Michut. Už podruhé v této sezóně. Domácím mohla po srovnání narůst křídla a pak bychom to měli hodně těžké. Z následujícího brejku jsme dali na 0:2 a zbytek zápasu už se víceméně dohrával. Soupeř měl tlak, ale jen po šestnáctku. Musím ale uznat, že v tomto utkání rozhodně nevyhrál lepší tým.“

R. Jaška [-] - J. Šimčík [-] , R. Švrček [-] , M. Daříček [-] , M. Havlíček [-] - T. Hudský [-] (56. A. Korbel [-] ) , V. Šustr [-] , P. Navrátil [-] (69. L. Mohyla [-] ) , L. Kužel [-] - L. Krčmařík [-] , A. Ondra [-] -

M. Michut [-] - P. Plešek [-] , M. Dokoupil [-] (27. V. Žilinský [-] ) , J. Kapusta [-] , J. Roupec [-] (78. L. Lasovský [-] ) , M. Macíček [-] , J. Plešek [-] , F. Přikryl [-] , A. Michálek [-] , M. Kufa [-] (63. M. Neuberger [-] ) , P. Dragon [-]

ŽK: 91. V. Šustr - 60. P. Plešek .
Hráči zápasu: M. Michut .
Místo: Tráva. Počet diváků: 408. Rozhodčí: Hanák Petr - OGRODNÍK Vlastimil, KUBICA Martin.