--

--

Petrovice slaví těsnou výhru nad Krnovem

0

Petrovice, jeden z klubů s ambicemi na postup o soutěž výš, v posledních dvou kolech uhrál jediný bod. Proto potřeboval doma proti Krnovu naplno bodovat, jinak by jeho ztráta ještě narostla. Krnov se celý podzim trápí v koncovce a také má velmi úzký kádr. V Petrovicích vzdoroval srdnatě, dokonce dvakrát skóroval, ale domácí dali o gól více a vyhráli 3:2.

Petrovický uragán na úvod

Domácí měli skvělý vstup do utkání. Už ve druhé minutě je poslal do vedení Filip Panák, který střelou na vzdálenější tyč poprvé překonal Jašku – 1:0. V sedmé minutě už to bylo o dvě branky. Po přihrávce pod sebe se prosadil kapitán Josef Hoffmann2:0. Pak tempo domácích poněkud ustalo, ale nadále kontrolovali dvoubrankový náskok. Hosté se však postupně dostávali do hry. V 21. minutě ještě mířili do tyče, ale o minutu později už Lukáš Krčmařík snížil na 2:1. V 35. minutě pak ve vyložené šanci selhal domácí Oldřich Byrtus, který po centru z levé strany napálil jen břevno Jaškovy branky. Do konce poločasu už se diváci branky nedočkali.

Klíčový moment na startu, utrápená výhra domácích

Na začátku druhého poločasu se Krnov pokoušel o vyrovnání. Měl k dispozici několik dlouhých autů i dalších standardních situací. Hned ve druhé minutě mohli hosté srovnat. Kčrmařík přihrál Navrátilovi, který z nějakých 7 metrů nedokázal Mrozka překonat. Ve hře Petrovic bylo poněkud více nepřesností. V 55. minutě se trenér Špička rozhodl „rozhýbat“ hru a poslal na hřiště dvojici Kurušta – Škuta, která nahradila Puškáče a Lukáše Kundrátka. V 60. minutě šly Petrovice do dvoubrankového vedení. Patrik Kundrátek našel nabíhajícího Josefa Hoffmanna, petrovický poslal ostrý míč do šestnáctky a Pavel Moskál jej dostal do sítě – 3:1. Na začátku 67. minuty ale domácím úplně nezafungovala ofsajdová past. Krnov nastřelil tyčku, ale následoval centr do šestnáctky, který na zadní tyči „pod sebe“ vrátil jeden z hostujících hráčů a Tomáš Hudský střelou o tyč opět snížil na rozdíl jedné branky – 3:2. Krnov měl ještě dostatek času na případné srovnání, ale to už se mu nepovedlo. Hosté tak prohráli potřetí v řadě.

TJ Lokomotiva Petrovice
Pavel Bernatík (asistent trenéra): „Nám se podařil vstup do utkání. Nabádali jsme hráče, aby na soupeře vletěli a rozhodli co nejdříve. Dali jsme rychlé dvě branky, ale pak naše tempo trochu kleslo. Měli jsme více míč na kopačkách, ale už jsme nebyli tolik nebezpeční. Hosté z ojedinělé akce snížili. Na začátku druhého poločasu jsme měli menší problémy, ovšem v 60. minutě jsme opět vedli o dva góly. Jenomže následovala další zbytečná inkasovaná branka. Pracujeme s mladým týmem, je to hodně o psychice. V závěru jsme se trochu trápili, ale nakonec jsme vyhráli. Teď jedeme do Slavičína, kde jsme snad nikdy nevyhráli. Doufám, že to zlomíme.“

FK Kofola Krnov
Marek Koraba (vedoucí): „I přes upozornění trenéra, že Petrovice na nás vletí, jsme prožili „snový začátek“. Nedokážu si to vysvětlit. Hned v první minutě jsme udělali chybu, následně jsme v 7. minutě znovu po chybě inkasovali. Myslím si, že tento úvod nás stál bodový zisk. Od nějaké 15. minuty jsme ale začali vystrkovat růžky. Nastřelili jsme tyčku. Dali jsme kontaktní gól a domácí znervózněli. Posledních 10 minut první půle jsme byli lepší. Klíčový moment přišel na začátku druhého poločasu, když ve velké šanci selhal Navrátil. Domnívám se, že kdybychom vyrovnali, mohli jsme ještě i vyhrát. Poté to domácí trenér oživil dvojím střídáním a dostali jsme gól na 3:1. Zase jsme se vrátili do zápasu, když jsme snížili na 3:2. Posledních 20 minut jsme byli herně lepší. Petrovice hodně kazily a jako by jim docházel dech, což mě překvapilo. Bohužel vyrovnat jsme nedokázali. Ovšem utkání nám přineslo i několik pozitiv. Konečně jsme dokázali skórovat, a to dokonce dvakrát. Náš klíčový hráč Bartoníček zvládl celý zápas, i když před tím nějaké dva týdny vůbec nekopl do balónu. Také to byl zřejmě náš nejlepší podzimní výkon. Jen škoda, že jsme nebodovali. Utkání nám ukázalo, že se dá hrát s každým. Teď nás čekají Petřkovice, na které se nám vždy docela dařilo. Chtěli bychom urvat nějaké body, i kvůli našim fanouškům. Snad se nám to povede. Budeme bojovat.“

R. Mrozek [-] - D. Gill [-] , J. Hoffmann [-] , M. Puškáč [-] (55. L. Kurušta [-] ) , A. Leibl [-] , P. Moskál [-] - P. Kundrátek [-] (81. G. Molnári [-] ) , L. Kundrátek [-] (55. P. Škuta [-] ) , O. Byrtus [-] , P. Malíř [-] - F. Panák [-]

R. Jaška [-] - R. Švrček [-] , M. Daříček [-] , M. Havlíček [-] - T. Hudský [-] (68. A. Korbel [-] ) , V. Šustr [-] (78. L. Mohyla [-] ) , L. Kužel [-] , O. Bartoníček [-] , P. Navrátil [-] - L. Krčmařík [-] , A. Ondra [-] -

ŽK: 65. O. Byrtus , 74. J. Hoffmann - 14. M. Havlíček , 33. V. Šustr .
Hráči zápasu: J. Hoffmann , F. Panák - A. Ondra , L. Krčmařík .
Místo: Tráva. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Poláček David - DLOUHÝ Petr, ZAORAL Vít.