--

--

Havířov se rozešel s Krnovem smírně

0

Havířov na domácí půdě hostil Krnov. Šlo o velmi důležitý souboj, dalo by se říci o šest bodů.  Oba celky jsou v dolních patrech tabulky. Před zápasem je dělil jediný bod. Nakonec tomu tak zůstalo i jeho skončení. Havířov se s Krnovem rozešel remízou 1:1, která nepomohla ani jednomu mužstvu. Byla to jediná remíza tohoto kola. Havířov je předposlední, Krnov jen o 2 příčky výše.

Odvolaný gól, kapitán poslal domácí do vedení

Už ve druhé minutě zápasu nastřelil domácí Pavel Zupko hlavou po rohovém kopu břevno. Hodně zajímavá situace se stala v 7. minutě. Havířov dosáhl gólu, hráči se radovali a krnovští byli připraveni rozehrávat ze středového kruhu. Jenomže mezitím se hlavní sudí Šištík radil s pomezním rozhodčím a po této poradě branku pro ofsajdové postavení odvolal. Pokračovalo se tak za bezbrankového stavu. Ve 27. minutě už ale Indiáni vedli. Přišel vysoký míč do šestnáctky, kde jej hlavou prodloužil Gomola, kapitán Lukáš Skoupý byl u balónu dříve než brankář Jaška a otevřel skóre – 1:0. Ve 35. minutě dobře po rohu hlavičkoval domácí Wojnar, ale jeden z krnovských hráčů jeho pokus zastavil ještě před brankovou čárou. Havířov byl lepší, ale své vedení navýšit nedokázal. Ve 42. minutě jej mohl potrestat Marek Havlíček, ale ve stoprocentní šanci, kdy zakončoval z nějakých 6 metrů, selhal a trefil jen brankáře Smětaka. První poločas tak skončil jednobrankovým náskokem Havířova.

Krnovské šance přinesly jen vyrovnání

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté. Krnov měl více ze hry a toužil alespoň po vyrovnání. V 62. minutě se krnovští dočkali. Po dlouhém pasu Adama Ondry na Petra Navrátila druhý jmenovaný poslal míč na zadní tyč, kde jej do brány uklidil Jiří Šimčík, který byl zcela volný – 1:1. V 65. minutě mířil těsně vedle hostující Lukáš Krčmařík. V 79. minutě právě Krčmařík nacentroval míč na neobsazeného Petra Navrátila, ten si přihrávku zpracoval, byl naprosto sám před Smětakem, kterého sice překonal, ale trefil na čáře stojícího Matušoviče. Zbývající minuty už další gól nepřinesly, a tak si Havířov s Krnovem rozdělili po bodu.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba (vedoucí): „My jsme prospali úvod utkání. Někteří hráči se zřejmě teprve probouzeli. Už ve druhé minutě jsme mohli inkasovat. Zachránilo nás břevno. Havířov byl v úvodu lepším mužstvem. Kdyby to bylo po 20 minutách 3:0, asi by nikdo nemohl nic namítat. Havířov hrál dlouhé míče na Gomolu, který je sklepával na rychlé krajní záložníky Skoupého s Omastou. Poté jsme inkasovali první branku, ale dle mého názoru to domácím spíše uškodilo a nás to nakoplo. Od té doby jsme začali vyrovnávat hru. Těsně před poločasem zahodil Havlíček obrovskou šanci. Ve druhém poločase jsme byli lepším celkem. Za domácí odehrál výborné utkání hrající trenér Matušovič, který opravdu vynikal. Skvěle dirigoval obranu, čistě odebíral míče, hrál dobře pozičně…skutečně bylo vidět, že jde o bývalého ligistu. Nám se podařilo vyrovnat po pohledné akci. V 79. minutě jsme měli další stoprocentní příležitost, ale Krčmařík jen trefil na čáře stojícího Matušoviče. Pokud se podívám na celkový průběh zápasu, tak si myslím, že remíza je nakonec zasloužená. My teď jedeme do Slavičína, kde bychom chtěli urvat alespoň bod, ale uvidíme, jak to bude vypadat.“

MFK Havířov
R. Smětak [-] - P. Zupko [-] (90. V. Osvěčík [-] ) , T. Wojnar [-] , T. Gistinger [-] , T. Gomola [-] , T. Omasta [-] , L. Skoupý [-] , J. Klejnot [-] , M. Jaworek [-] (59. D. Trajkovski [-] ) , M. Matušovič [-] , K. Skoupý [-]

R. Jaška [-] - J. Šimčík [-] , R. Švrček [-] , M. Daříček [-] , M. Havlíček [-] - T. Hudský [-] , V. Šustr [-] , P. Navrátil [-] (86. V. Chrobák [-] ) , L. Kužel [-] - L. Krčmařík [-] , A. Ondra [-] (69. A. Korbel [-] ) -

ŽK: 46. T. Omasta , 58. M. Jaworek , 84. T. Gomola - 44. R. Švrček , 86. V. Šustr , 88. M. Havlíček .
Hráči zápasu: R. Smětak , M. Matušovič - J. Šimčík .
Místo: Tráva. Počet diváků: 220. Rozhodčí: Šistík Petr - CHLEVIŠŤAN Karel, GALÁSEK Michal.