5.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Nepomuk bere tři body a odlepil se ze spodních pater tabulky

4. M. Baran , 37. J. Kalabza (p.) , 74. M. Baran - 77. P. Chval , 90. P. Chval
0

Domácí podruhé v sezóně bodovali, opět za tři body a opustili nepříjemné spodní příčky. Hosté naopak začali s velkým obratem příliš pozdě a promarnili tak útok na třetí příčku.

Duel odšpuntoval již ve čtvrté minutě Marek Baran. Zajíc vybojoval míč, dal ho pod sebe a pro domácího útočníka již nebyl problém jej uklidit vedle gólmana do sítě. Na další trefu si musela povedená návštěva, která čítala na sto padesát diváků, počkat až do závěru úvodního dějství. Rous byl v pokutovém území faulován brankářem Čepelákem a sudí Petržílka neváhal ukázat na značku pokutového kopu a udělit žluté napomenutí. K tomu v celém zápase musel sáhnout dokonce celkem jedenáctkrát. K exekuci penalty se jal Josef Kalabza a úspěšným provedením udal dvougólové poločasové vedení Nepomuka.

Definitivní pojistku přidal ve čtyřiasedmdesáté minutě Michal Baran, který dostal přihrávku do šestnáctky, obtočil se kolem svého strážce a levačkou zavěsil. Jenže hosté se nehodlali vzdát a poměrně záhy snížili. Branku naděje vsítil Pavel Chval, jemuž naservíroval balon za obranu Jílovec a útočník Chodského Újezda obstřelil mladého Větrovce. V devadesáté minutě navíc stejného hráče vyslal opět do sóla Trejbal a po shodném zakončení bylo drama rázem na světě. Hosté ještě vydali všechny síly do útoku, ale Nepomuk závěrečný tlak ustál a mohl se tak radovat ze zisku tří bodů.

FK Nepomuk
Viktora Josef (FK Nepomuk):: „Podle mě se jedná o naše zasloužené vítězství. Konec jsme sice zdramatizovali, ale to už je taková naše klasika, kdy jsme opět neproměňovali šance. Za stavu 3:0 jsme jich měli snad pět. Ještě bych rád dodal, že chytal kluk, který je sedmnáctiletým dorostencem, protože jeden náš gólman je na dovolené, druhý má zdravotní potíže a on zachytal skvěle.“

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr (TJ Chodský Újezd): „Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, jenže jsme měli dát dříve gól, možná bychom to stihli srovnat. Ale takhle v devadesáté minutě již bylo příliš pozdě.“