15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Horažďovice doma přehrály soupeře ze Žichovic

0

Bojovná první půle přinesla v Horažďovicích jeden jediný gól, domácí úklidnil až vstup do druhé půle, ve které odehráli svoji tradiční partii a podzim uzavřeli vítězně.

Domácí otevřeli skóre až v závěru půle

V první půli nepouštěly spíše defenzivní Žichovice domácí celek do větších příležitostí. Domácí si nevěděli příliš rady a s nakopávanými míči si žichovická obrana poradila. Žichovice hrozily rychlými protiútoky, ale v koncovce selhávaly. Šiška těsně minul, akce J. Beneše, Musila či Kuncla skončily jen rohem. Žichovice promrhaly řadu standardních situací, za což přišel od domácích trest. Míč se dostal ve třiačtyřicáté minutě k Marku Šafandovi, který bodlem prostřelil Beneše. Vyrovnat mohl vzápětí P. Bálek. Středem obrany se dostal až před Rybára, který ho však podle rozhodčího dovoleně zastavil.

Situaci uklidnil Nauš druhou brankou

Po přestávce vytvořily Žichovice tlak a několik závarů v pokutovém území domácích, ale opět nedokázaly dostat míč za Rybára. Nejblíže tomu byl Musil, ale ze dvou velkých šancí branku netrefil ani jednou. Zlomová situace zápasu přišla v šestašedesáté minutě, kdy domácí Josef Nauš vstřelil po rohu hlavou druhou branku domácích. Žichovice bojovaly dále, ale Horažďovicím dodal druhý gól na sebejistotě a zápas dotáhly do vítězného konce. Gólovou tečku za podzimem dal pak ve čtyřiaosmdesáté minutě Martin Greger, který upravil na konečný stav 3:0.

FK Horažďovice
Miloš Boř: "Na závěr samozřejmě vítězství, co více si přát, ale první poločas z našeho pohledu nebo z naší strany byl zoufalý, protože soupeř zavezl, bránil v deseti lidech, hrozil z brejků a dostával se do šancí. Naštěstí před poločasem jsme dali góla ze šance a druhý poločas už jsme je víceméně přehrávali. Nevím, jestli nám pomohlo to, že jsme hráli po větru, ale spíš jim tak nějak docházely síly a my si hráli tu svoji hru."

TJ Žichovice
Radim Šiška: "V posledním zápase podzimní části sezóny jsme favorizovaným domácím byli vyrovnaným soupeřem. O výsledku zápasu rozhodlo proměňování brankových příležitostí. Přestože jsme jich měli více než domácí, prohráli jsme poměrně krutým výsledkem."

J. Rybár [-] - J. Sova [-] (59. A. Vachuška [-] ) , J. Forman [-] - J. Boček [-] (90. R. Kovář [-] ) , T. Jůda [-] , R. Květoň [-] (59. M. Boř [-] ) , M. Šafanda [-] , J. Janouškovec [-] - J. Nauš [-] (84. M. Vítovec [-] ) - T. Greger [-] (90. T. Pikeš [-] ) , M. Greger [-]

R. Beneš [-] - J. Beneš [-] (46. J. Hlaváč [-] ) , J. Benedikt [-] , J. Frýzek [-] , M. Linhart [-] , P. Kuncl [-] (79. M. Špírek [-] ) , O. Musil [-] , J. Bálek [-] (87. Z. Malík [-] ) , R. Šiška [-] (84. O. Chod [-] ) , L. Mourek [-] , P. Bálek [-] (65. J. Šimáček [-] )

ŽK: 45. T. Jůda - 61. L. Mourek .
Hráči zápasu: J. Nauš - R. Beneš .
Místo: Horažďovice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Říha Zdeněk - ŠÁLKOVÁ Helena, HESSOVÁ Tereza.