7.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2020-2021

23. M. Svoboda (vl.) , 26. P. Kaštan , 44. L. Liška , 76. M. Částek
26

Křižanov potvrdil doma roli favorita a jasně porazil rezervu Bystřice.

Křižanov vstřelil v první půli tři branky

Za krásného slunečného odpoledne před slušnou diváckou kulisou, cca 118 diváků, se odehrál pohledný zápas, který velice zkušeným výkonem odřídil pan rozhodčí Nikola Bula.

Domácí chtěli zlomit smůlu posledních týdnů a na jejich výkonu to bylo znát. Od začátku se snažili hrát po zemi kombinačně a většině případů to vycházelo. První 20.minutovka byla oťukávání z obou stran. Ve 22.minutě po křídelní akci a závaru na kraji malého vápna, vracel Fendrych míč pod sebe a Svodoba si ho neštastně srazil do vlastní sítě. Ve 26.minutě přišla ukázková akce. Liška posunul míč na Patrika Bajera, ten si odstavil dva protihráče a nahrál Pavlu Kaštanovi, který zakončoval a bylo to 2:0. Poté měl Křižanov lehce hluchou pasáž. Ve 44.minutě vysunul Uhlíř křídlo Fendrycha, který poslal ,,rohlík” do vápna. Balón propadl až na zadní tyč, kde byl v náběhu Martin Petr a ten našel na penaltě Lukáše Lišku, který upravil poločasový stav na 3:0.

Domácí potvrdili výhru brankou

Druhý poločas začal opět tlakem domácích, kdy neproměnili několik slibných šancí, a tak se dostali ke slovu hosté. David Čech měl několik slibných pokusů a neštastník Svoboda nastřelil břevno, ale Stupka všechno vyřešil na jedničku. V 76.minutě uzavřel skóre Marek Částek, po závaru střelou o tyčku. Dokonce zápasu už se neudálo nic zajímavého, takže zasloužená výhra 4:0.

SK FC Křižanov
Martin Petr: Před utkáním jsme si řekli, že budeme chtít hrát po zemi a snažit se útočit přes strany, kde se nám po trestu vrátil Škorpík. První poločas byl z naší strany dobrý, ale ikdyž jsme dali 3 góly, mohlo jich být víc. Zase na druhou stranu jsme mohli i inkasovat nebýt Stupky v bráně. Kdy vytáhl famózní zákrok po hlavičce spoluhráče Páji Kaštana, přímo do šibenice. Druhý poločas jsme kontrolovali hru a zahazovali šance kluci z Bystřice se nevzdávali a opět nás podržel golman a konstrukce břevna. Úplné uklidnění nám dodal Marek Částek, kterému patří velký dík, protože nám šel pomoct po z Btýmu, když nám dva lidi vypadli. A snad největší uznání a pochvalu zaslouží pan rozhodčí Nikola Bula, který zápas odpískal s naprostým klidem a přehledem, na který nejsme v okrese zvyklý