13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Štítina přejela Kylešovice

31

Štítina dala v každém poločase tři branky a debakl byl na světe.

Štítina dala tři góly

Hned od prvního fouknutí sudího Čecha byl k vidění na štítinském hřišti fotbal zajímavý, plný rušných momentů před oběma brankáři. Dalo by se říci fotbal bezstarostný. Už ve třetí minutě při domcáím prvním rohovém kopu se dostal ke hlavičce Marek Vitásek a bytˇbyla dobře mířená pod břevno, gólman Kelner vše zvládl ke spokojenosti "žabáků". Poté se předvedl druhý štítinsý forvard Vavrečka. Graf ho dobře poslal do sóla, ale ten v nejlepší možné pozici, sám před strážcem brány neskutečně přestřelil tak, že se balón do konce první půle v přilehlém poli nenašel. :-/ Vavrečka následně "psal" omluvenku. To po jeho akci z pravé strany, když se zbavil několika obránců a načechral míč na blonďatou hlavu Stoklasy, jenž pohnul se skóre - 1:0. Hosté po prvé mezi tři tyče zamířili stoperem Kozelkem, hlavičce ale chyběla razance. Pak propadli hosté ve středu hřiště, čehož využil Graf, povodil si své strážce udělal kličku i Kelnerovi, ale po pádu zakončoval svým druhým zářezem Stoklasa - 2:0! Hodně spokojenosti na tvářích fandů Tatranu přibylo po akci Marka Vitáska, který "vyhnal" do brejku Vojtěcha Watzlawika, který ve sprinterském souboji s Kelnerem vyhrál o půl kroku a podél "nešťastníka" navýšil na - 3:0!

Štítina dala další tři góly

Místo toho aby Vavrečka ve své další absolutní tutovce po nabídce Grafa opět přestřelil z pěti metrů a rozhodl tak už počátkem druhé půle o vítězi zápasu, vyklidili pak domácí soupeři pozice a ten se snažil s výsledkem něco udělat. Ale Martin Vitásek dneska v bráně pochytal všechno i nájezd Levaye nebo ošemetnou střelu Kareše mířící k pravé tyči. Až deset minut od konce konečně zabodoval Vavrečka a dvěma slepenými góly uťal snažení Kylešovic - 4:0 resp. 5:0. Pro soupeře je výsledek poněkud krutý. Vypracovali si několik dobrých šancí ,ale dneska "to" nevyšlo. Dnešní střelecké představení ukončil v devadesáté minutě Lidmila. V přečíslení obrany těžil z práce agilního Vavrečky - 6:0.

Štítina jede příští zápas na hřiště Vřesiny. Kylešovice budou hostit lídra z Stěbořic.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Před sezónou bych nevěřil,že na první domácí vítězství budeme potřebovat pět pokusů? Je třeba zamíchat s pořadím v tabulce.

FK Kylešovice
René Černohorský (vedoucí mužstva): Je to stále stejná písnička. Naše výkony jsou hodně kolísavé a nepřesvědčivé. Pokud nedáme branku a nedostaneme se do vedení, pak na naše hráče padne deka, a čím více se snaží korigovat výsledek, tím je to horší a prohrajeme rozdílem třídy. Domácím gratuluji k výhře a moji svěřenci by se měli nad sebou zamyslet nejenom při zápase, ale i při docházce na tréninky.

M. Vitásek [-] - L. Postulka [-] , D. Vavrečka [-] , P. Stoklasa [-] , M. Vitásek [-] , V. Watzlavik [-] (77. T. Horský [-] ) , F. Graf [-] (74. V. Lidmila [-] ) , D. Watzlavik [-] , P. Kunczik [-] , D. Vitásek [-] , T. Lehnert [-]

I. Kelner [-] - F. Otipka [-] , V. Kober [-] (46. A. Kareš [-] ) , J. Fruncek [-] , P. Kozelek [-] , D. Škulavík [-] , D. Kostka [-] , K. Török [-] (77. V. Kukla [-] ) , M. Levay [-] , R. Baláž [-] , J. Vocetka [-]

ŽK: 90. V. Lidmila - 2. J. Fruncek , 74. A. Kareš .
Hráči zápasu: P. Stoklasa , D. Vavrečka .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: ČECH Zdeněk - STŘÍLKA Jaromír (N), LACEK Jiří (N).