12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

25. M. Pešek , 90. V. Čech (p.) - 15. Š. Buda , 52. P. Křenek , 81. Š. Buda
25

Březová na Vřesinu umí, tentokrát u nich vyhrála o jednu branku.

Nerozhodný první poločas

Vřesině se nadále v sezóně nedaří. Tentokrát nestačila na mužstvo z Březové. V první půli si ale domácí vypracovali více šancí. Už ve 3. minutě centr Villaschka poslal mimo Boček. Po čtvrthodině hry se ujala Březová vedení, když Šuhajík milimetrově našel Budu, který s přispěním teče uklidil balon pod vinkl vřesinské branky – 0:1. Ve 22. minutě mohla Vřesina srovnat, ale Villaschkův centr uklidil Boháč pouze do tyčky. O dvě minut později zahrával těsně za vápnem přímý kop vřesinský Pešek a míč zatočil přesně k tyči a začínalo se odznova – 1:1. Březová ale nadále zlobila, ale střely Šuhajíka a René Cihláře brankou neskončily. Ve 36. minutě byl nazačátku domácí akce Pešek, který si povodil dva protihráče, míč předal Mrázkovi, který jej dál posunul na Rončku, který místo střely do prázdné branky nahrával na Hofrichtera a celou situaci tím zabil. Pět minut před pauzou ještě našel ideálně Boček Boháče, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo.

Březová utekla o dva góly, Vřesina už jen snížila

Začátek druhé půle začala lépa Březová. Sedm minut po přestávce si naběhl na rohový kop kapitána Šustka Patrik Křenek, jenž na přední tyči nikým neatakován trkl balon mimo dosah Lamparta – 1:2. Vřesina o pět minut později zareagovala střelou Čecha, která rozezvonila pouze brankovou konstrukci. Na druhé straně pak dvakrát nebezpečně zaběhl za domácí obranu Tomáš Křenek, ale nic z toho nakonec nebylo. Dvacet minut před koncem po centru Rončky zamířil Boháč pouze do brankáře Hromady a dorážka pak mířila nad bránu. Hru Vřesina pak oživil nástup zkušeného Vojáčka. Paradoxně ale skórovali potřetí hosté. V  81. minutě vyslal Šuhajík na zteč René Cihláře, který před prázdnou bránou viděl zcela volného Budu, který si už věděl rady – 1:3. O tři minuty později mohl snížit po faulu na Vojáčka ve vápně Pešek, ale jeho pokus vykryl brankář Hromada. Zkorigovat skóre se podařilo Vřesině až v nastavení, když sražení Mrázka v pokutovém území potrestal z penalty Čech – 2:3.

Vřesina jede příští zápas do Jakartovic. Březová bude hostit Závadu.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): Konečně stál proti nám kvalitní soupeř s dobrou hrou. Zápas ukázal, že je na nás deka. Oba týmy neproměňovali své vyložené šance. Bohužel na naší straně jich bylo víc a spolu s našimi chybami nás to stálo zápas.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Jeli jsme v oslabené sestavě, kdy nám chyběli tři hráči. Ujali jsme se vedení, ale soupeř do pauzy vyrovnal. Začátek druhé půle nám vyšel, oproti minulým zápasům, a my jsme se ujali vedení, pak jsme přidali i další branku. Závěr jsme dohrávali o deseti, a soupeř nejdříve nedal penaltu. V závěru kopal další a u dal, více času už ale neměl, a my máme další tři body.