12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

--

Píšť vydřela tři body proti Štítině

36. L. Mrva , 76. T. Voves
25

Píšť po poločase vedla o jednu branku a svou výhru pojistila další brankou ve druhé části.

Píšť se dostala do jednobrankové náskoku

Dnes Štítina zajížděla k velkému favoritovi tohoto zápasu, který má choutky postoupit do vyšší třídy a kádr na to má jak se patří. Hosté mohli jen překvapit. Nepodařilo se. V každé půli hosté dostali po gólu a pár tutovek ještě domácí nevyužili. Šance hostí se dají spočítat na prstech jedné nohy. Tomáško ve dvanácté minutě přímý kop ze zajímavé vzdálenosti 17-ti metrů absolutně nezvládl a vysoko přestřelil. V 33.min nabídl Chromečka gólovku před bránu Vovesovi ale ten přetlačovanou s Lehnertem v posledním momentě, metr před bránou prohrál. To Mrva byl o pět minut později úspěšnější. Domácí měli sérií několika rohových kopů a na jeden z nich, který zahrával Chromečka si buldočím spůsobem naběhl stopér Píště a nechytatelně hlavou změnil stav utkání - 1:0. Chromečka zleva a z úhlu pálil na vzdálenější tyč Martina Vitáska ale těsně minul. Marek Vitásek mohl zachovat více klidu pět minut před pauzou, když se dostal k hlavičce ale samotinký před domácí brankou nedal. Poté paráda domácího Palkoviče a zakončení patou po stříleném centru Rozhona ,skončila napříč celou bránou v autu.

Píšť své vedení navýšila

Po přestávce měli ještě domácí šanci v čerstvém Návratovi, jenž neskutečně z metru zazdil další nabídku Vovese. Pak se šance střídaly na obou stranách. Hosté odpověděli po rohu hlavičkujícím Škrochem, ale kluk se asi vylekal a spíše balónu uhnul. Návrat se znovu připomněl v šedesáté páté minutě, kdy opět, ale těsně minul pravou tyč. Marek Vitásek pálil uvnitř domácího pokutového území s přispěním domácí teče mimo. A přišel druhý "zářez" Píště. Štírek Voves se po rychlém křížném pasu Chromečky protáhl mezi štítinskými obránci a "face to face" hostující jedničce nedal po zemi žádnou šanci - 2:0. V dalším souboji těchto dvou aktérů byl tentokrát úspěšnější hostující gólman, který vytasil suprový zákrok! Utkání ukončil přímý kop Davida Vitáska jenže napálil jen dobře postavenou domácí zeď.

Píšť v příštím kole jede do Stěbořic. Štítina bude hostit Kylešovice.

TJ Slavia Píšť
Martin Rozhon (trenér): Soupeř byl na nás dobře nachystaný. My jsme se jeho obranou těžko prosazovali. Do vedení jsme se dostali po rohovém kopu. Soupeř to musel více otevřít, my jsme pak přidali ještě druhou branku.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Po zásluze domácí berou všechny body. My jsme měli dobrou druhou půli. Když jsme se domácím v poli vyrovnali, ale to se spíš slavisté zhoršili....

P. Liška [-] - D. Sedláček [-] , D. Rozhon [-] (80. L. Svoboda [-] ) , L. Mrva [-] , P. Moric [-] (66. P. Sedláček [-] ) , O. Vlha [-] , T. Voves [-] , M. Kovář [-] (48. M. Návrat [-] ) , V. Chromečka [-] , K. Palkovič [-] , T. Kudlík [-]

M. Vitásek [-] - P. Stoklasa [-] , M. Vitásek [-] , V. Lidmila [-] (46. V. Watzlavik [-] ) , F. Graf [-] (85. T. Horský [-] ) , P. Škroch [-] (80. D. Barteček [-] ) , D. Watzlavik [-] , V. Tomáško [-] , P. Kunczik [-] , D. Vitásek [-] , T. Lehnert [-]

ŽK: 69. D. Sedláček - 29. V. Lidmila , 38. F. Graf , 79. D. Vitásek .
Hráči zápasu: T. Voves .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: PAVELEK Karel - MIGOTA Tomáš, HALŠKA Tomáš (N).