14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Šlágr kola rozhodly až penalty

93. V. Suda - 66. I. Varga
27

Jedním z nejzajímavějších zápasů 14. kola KPM byl bezpochyby duel Lhoty s Nýrskem. Zhruba padesátka přítomných diváků byla svědky pohledného fotbalu, který musel bavit..

Gól v prvním dějství nepadl

Úvod zápasu vyšel skvěle Okule, která si během prvních patnácti minut vypracovala tři velmi dobré příležitosti.

Nebezpečí však obrana Lhoty spolu s gólmanem Böhmem se štěstím zažehnala.

Zápas se poté vyrovnal a domácí začali hrozit ze standartních situací. Ani na jedné straně se ale síť nerozvlnila a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Na gól Vargy odpověděl v samém závěru Suda

Druhá půle nabídla podobný obraz hry, jako ta první. Nýrsku chyběla finální fáze a Lhota jeho nebezpečné útoky na poslední chvíli zastavovala.

V 66. minutě se po chybě ve středu hřiště dostal do dobré pozice útočník Okuly Varga a poslal hosty do vedení.

Lhotě se podařilo vyrovnat za minutu dvanáct. Po poslední standartní situaci zápasu se k míči dostal střídající Václav Suda a rozjásal domácí příznivce.

Utkání tak dospělo až do penalt.

Bod navíc zůstává doma

Pokutové kopy zvládla lépe Lhota, když se ani jeden ze sedmi exekutorů nemýlil a Nýrsko tak odjíždí i přes nadějný průběh "jen" s bodem.

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér domácích: Po nepovedeném zápase ve Zruči jsme chtěli toto zaváhání odčinit v zápase s Nýrskem. Hosté nás prvních 20 mint přehrávali, naštěstí jsme ale tlak ustáli bez inkasované branky. Poté se hra vyrovnala, my jsme soupeře poslali do vedení po naší hrubé chybě ve prostředku hřiště. Po zbytek zápasu jsme tlačili a v závěru jsme zaslouženě srovnali po standartní situaci. Nýrsko odehrálo výborný zápas, velice se mi líbí a ukázalo, že je to jeden z nejfotbalovějších týmů v soutěži.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán hostí: Naše problémy v koncovce přetrvávají. Nebýt nich, vedeme po 20ti minutách 3:0 a je po zápase. Nakonec odjizdime pouze s bodem. Je mi to neskutečně líto, protože jsme měli byli blízko třem bodům. Teď je pro nás povinnost doma vyhrát s Tlumacovem a řádně to večer zapít.

L. Böhm [-] - J. Horník [-] , J. Šroubek [-] , J. Kohout [-] , T. Štverák [-] - P. Kalabza [-] , J. Záhrobský [-] , P. Suda [-] , Z. Černý [-] (23. V. Suda [-] ) , O. Kotrnoch [-] - D. Křížek [-]

M. Toul [-] - O. Kadlec [-] , M. Brož [-] , J. Lužný [-] , I. György [-] (80. J. Pavlík [-] ) , M. Lucák [-] (90. D. Šnour [-] ) , I. Varga [-] , J. Kopřiva [-] , P. Výtisk [-] , M. Bastl [-] (88. M. Trumpeš [-] ) , T. György [-]

ŽK: 64. P. Kalabza , 75. J. Záhrobský , 89. J. Šroubek - 21. M. Brož , 37. J. Kopřiva .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: BOGDAN Gabriel - HAMOUZ Jakub, ŠTYCHOVÁ Jana.