10.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

89. J. Pačesný (p.) - 20. J. Kulhavý , 53. P. Javorský , 72. V. Uzlík
27

Hosté na 2. místě tabulky krajského přeboru získali 22 bodů a 14. domácí tým pouze bodů 8, takže favorit zápasu 10. kola soutěže byl jasný. Rezerva Jiskry tuto roli splnila, byla téměř celé utkání lepším týmem a zaslouženě brala všechny body..

V úvodu zápasu se do dvou zajímavých šancí dostal hostující Kulhavý, ale nic z toho nevytěžil. Tutovku zazdil v 8. minutě domažlický Uzlík, který hlavou z malého vápna mířil vysoko. V 16. minutě sice domácí Němec dopravil míč do Brychovy sítě, ale gól pro předcházející ofsajd uznán nebyl. Hosté dirigovali hru a ve 20. minutě se dočkali gólu, když si na dlouhý pas naběhl Javorský z 8 metrů trefil jen tělo brankáře Dolejše a odražený míč doťukl zblízka do sítě Kulhavý - 0:1. O šest minut později si domácí Tolar navedl míč podél pokutového území doleva, ale střelou minul vzdálenější tyč domažlické branky. Štěstí stálo při domácích v poslední minutě první půle, kdy si navedl míč ke střele hostující Javorský a bombou ze 14 metrů trefil jen levou Dolejšovu tyč.

I ve druhém poločasu měli míč na kopačkách častěji hosté, ale tutovku Uzlíka, který šel sám na domácího gólmana výborně vychatal Dolejš. V 53. minutě byl ve vápně faulován hostující Uzlík, pokutový kop Koreluse sice Dolejš výborně vytáhl, ale dobíhající Javorský míč vrátil za jeho záda - 0:2. V 58. minutě trefil hostující Reiniger technickou střelou z šestnáctky levou tyč meclovské branky a o chvíli později Dolejš výborně zneškodnil střelu neatakovaného Uzlíka zleva ze 12 metrů a i následnou dorážku téhož hostujícího hráče. Po dvou rohových kopech hostů napřáhl v 72. minutě ze 14 metrů hostující Uzlík a umístěnou střelou překonal Dolejše - 0:3. Domácí gólman zabodoval v 82. minutě, kdy vyrazil Čadkovu střelu z šestnáctky a o chvíli později spálil výbornou šanci domažlický Šmejkal, když ukvapeně páli mimo meclovskou branku. V 89. minutě se domácí dočkali čestného úspěchu, když vedle branky soupeře zahrál hostující hráč vysokou nohou do obličeje Strouhala a z pokutového kopu snížil Pačesný - 1:3. Těsně před závěrečným hvizdem ještě musel domažlický gólman Brych vyrazit Němcovu dorážku zblízka po Řezníčkově centru a to bylo v zápase vše.