1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Hoštice završily úspěšný podzim výhrou

29

Střelské Hoštice jsou v soutěži příjemným překvapením. Proti Kestřanům prvně prohrávaly, ale dvěma góly Šefčíka dokázaly otočit skóre.

Hosté lepším týmem

Utkání nováčků začaly lépe Kestřany, postupně si připravovaly šance a herní převahu. Ve 24. minutě šli hosté do vedení zásluhou střelce Lukáše Markvarta. Pak se osmělili i domácí a ve 34. minutě si dobře počínal ve vápně David Šefčík – 1:1.

Utkání opět rozhodl Šefčík

Ve druhém poločase opět začali lépe hosté a byli na míči lepším týmem, jenže většinu akcí nedokázali dotáhnout do konce. V 79. minutě přišel rozhodující okamžik. Domácí brankář Daniel Gotvald se vyznamenal skvělým zákrokem a z brejkové situace Roman Lacko vybídl Davida Šefčíka, který rozhodl zápas.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Petr Janoch, asistent trenéra: Do utkání lépe vstoupili hosté a vytvořili si převahu, kterou po zásluze korunovali vedoucí brankou. Po jejím obdržení se začalo více hrát i na polovině hostů. Vyrovnat se podařilo zanedlouho Šefčíkovi, který důsledně sledoval míč v pokutovém území soupeře. Druhý poločas přinesl opět převahu hostů, která většinou končila na hranici našeho pokutového území nebo nepřesným zakončením. Rozhodnutí přinesla 79. minuta, kdy náš brankář Gotvald neuvěřitelným zákrokem zmařil jasnou brankovou příležitost soupeře a následně z protiútoku našel Lacko před kestřanskou brankou volného Šefčíka, který se opět nemýlil. Definitivní tečku mohl udělat zanedlouho Červený, ale ten svou příležitost neproměnil. Přestože v utkání měli více ze hry hosté, připsali jsme si devátou výhru v soutěži.

D. Gotvald [-] - K. Kohout [-] (72. J. Šíp [-] ) , J. Strnad [-] , P. Málek [-] , M. Kokrda [-] - V. Dohonyi [-] , P. Lemberger [-] - D. Šefčík [-] (90. J. Podloucký [-] ) , M. Červený [-] , T. Vlk [-] (70. K. Heřman [-] ) - R. Lacko [-]