--

--

--

--

FOTO, VIDEO: Benešov otočil duel s Plzní i díky obrovské hrubce plzeňského gólmana

37. V. Engelmann , 45. D. Filip , 51. J. Vosáhlo - 4. J. Vais , 15. J. Vais (p.)
25

Plzeňské béčko v Benešově rychle vedlo o dvě branky, domácí do poločasu skóre srovnali a ve druhém poločase dokonali obrat. Západočeský favorit tak odjíždí bez bodového zisku.

Skvělý nástup Plzně a vyrovnání domácích

Tentokrát bez posil z áčka přivedl své spoluhráče na hřiště hostující kapitán Peter Grajciar. Úvodní minuty nabídly hned několik zajímavých možností. Už ve 4. minutě si za vápnem Jonáš Vais připravil míč a přízemní střelou překonal domácího brankáře Tetoura, 0:1.

Domácí mohli vyrovnat z rohového kopu, ale branku minuli. Plzeň odpověděla nebezpečným Grajciarovým cetrem, který musel vyboxovat Tetour. V 9. minutě zakončoval po přihrávce aktivního Vaise Pinc, ale branku netrefil. V 15. minutě byl ve vápně faulovaný hostující Denis Plecitý a byla nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil Jonáš Vais a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Hosté byli na koni a pokračovali v útočném pojetí hry. Chvíli po druhé brance mohl zvýšit plzeňský náskok kapitán Grajciar, ale Tetour jeho pokus skvěle vyrazil na rohový kop. Pincův pokus o pár minut později domácí gólman dokázal zblokovat. Ve 37. minutě se podařenou střelou z rohu vápna dokázal prosadit domácí Vojtěch Engelmann a snížil na 1:2.

Ve 45. minutě bylo vyrovnáno a velký podíl na tom měl hostující brankář Valeš, který vyrobil obrovskou hrubku a David Filip v poklidu trefil prázdnou branku, 2:2.

Domácí dokonali obrat

Vstup do druhé půle vyšel Benešovu. V 52. minutě zahrával Jakub Vosáhlo přímý kop a míč se v překvapení všech snesl na zadní tyč plzeňské branky a skončil v síti. Ani tuto branku si hostující gólman za rámeček nedá. Benešov se tak ujal vedení 3:2.

Plzeň se snažila o vyrovnání. Grajciar opět nevyzrál na Tetoura, který ho vychytal. Svoboda branku minul. Hostující snaha o vyrovnání narážela na pevnou obranu Benešova v čele s jistým Tetourem. Hosté se tak do větších možností nedokázali dostat a domácí si připisují do tabulky tři důležité body.

Ohlas trenéra SK Benešov Josefa Laštovky:

Zdroje: Facebook SK BenešovOficiální web FC Viktoria Plzeň

Redakčně upraveno.

FC Viktoria Plzeň B
Pavel Horváth - trenér: Odehráli jsme velmi dobrou první půlhodinu, mohli jsme vést daleko větším rozdílem. Domácí pak začali hrát tvrdě a důrazně, my jsme zápas nezvládli i kvůli velkým individuálním chybám.