--

--

--

13

Uherský Brod vyzrál na Benešov a slaví výhru 4:1. Za zaslání reportu a fotek děkujeme Petru Krömerovi!

První poločas

Do utkání lépe vstoupili hosté. V 6. minutě zkrotil střelu Pecucha k levé tyči brankář Dostál.  Pecuch poslal do gólovky v 8. minutě Baránka, jeho střelu udržel Dostál na své hrudi. Od 10. minuty se zápas stal soubojem domácích s hostujícím gólmanem Lasákem. Ten si poradil v 11. minutě se střelou Mančíka.

Ve 14. minutě skvělým zákrokem zlikvidoval sólo Chwaszcze. Ve 20. minutě připravil parádním zákrokem o gólovou radost Josefíka! Ve 23. minutě stálo štěstí na straně hostů, po brejku Mančíka těsně minula levou šibenici hostující svatyně hlavička Chwaszcze. Ve 25. minutě potrestala znovu tato dvojice nedůslednost hostují obrany po standardní situaci. Chwaszcz vrátil balón „pod sebe“ a Mančík otevřel brankový účet – 1:0.

Po půlhodině se hra vyrovnala, domácí mohli své vedení pojistit ve 37. minutě, po rozehraném přímém kopu Pospíšilem však Pochylý cíl netrefil.

Druhý poločas

Po přestávce se na trávníku děly věci! Ve 47. minutě rozehrál Baránek bleskový útok, Karčmář našel hlavu nabíhajícího Blahuty a ten se nemýlil – 1:1. Fotbalové opojení hostů však mělo doslova jepičí život.

Nedůslednost a nekoncentrovanost hostů nabídla šanci domácím, kteří ji střelou Pochylého po rohovém kopu přetavili ve 49. minutě na vedoucí gól – 2:1! Z tohoto šoku se však hosté překvapivě rychle vzpamatovali. Ovládli hru a zatlačili domácí na jejich polovinu. V 56. minutě minula dělovka Rubého svůj cíl. Rubý pak excelentně rozehrál v 65. minutě přímý kop, ale volej Býmy stačil Dostál vyrazit na rohový kop. V 67. minutě měli hosté super šanci na vyrovnání. Býma prošel domácí obranou jako nůž máslem, nabil do gólovky Labudovi, ale ten trefil jenom tělo padajícího gólmana Dostála…

Co jiného mohlo následovat? V 70. minutě trestuhodně kiksla ve středu hřiště rozehrávka hostů a proti sólovému nájezdu Sklenáře byl Lasák bezmocný - 3:1!!!

Na tento K.O. úder už hosté nedokázali odpovědět. Naopak, v 89. minutě si po dalším neuvěřitelném kiksu vypili kalich hořkosti až do dna, sólový nájezd přes polovinu hřiště zakončil Malenovský a dal výsledku konečnou podobu – 4:1!!! Při vší úctě k výkonu domácích je však jednoznačné, že jim vítězství hosté doslova darovali…

Autor: Petr Krömer

ČSK Uherský Brod
Miroslav Ondrůšek - trenér Uherského Brodu: Bylo to bojovné utkání, se šťastným koncem pro nás. Dali jsme krásné góly po brejkových akcích. Vyšla nám taktika, hráči to odmakali, jsem hlavně rád za mužstvo, protože jsme v přípravě všechno prohráli a vítězství jsme si nechali až na dnešní premiéru.

FC Dolní Benešov
Dominik Kroupa - trenér Dolního Benešova: V 1. poločase jsme se snažili tvořit hru, bohužel se nám to moc nedařilo, soupeř nás přehrával ve středu hřiště a přecházel do brejkových situací. Ve 2. poločase se naše hra zlepšila, dali jsme rychlý vyrovnávací gól, bohužel jsme vzápětí ze standardky inkasovali. V dalších minutách jsme byli lepším mužstvem, ale po další individuální chybě jsme znovu dostali třetí gól a utkání tím bylo vlastně rozhodnuto.

J. Dostál [-] - L. Nevařil [-] , M. Vrága [-] , M. Pochylý [-] , M. Flasar [-] - K. Pospíšil [-] (72. L. Jaroněk [-] ) , R. David [-] , M. Mančík [-] (54. L. Mareš [-] ) , P. Sklenář [-] (86. D. Sedláček [-] ) - Š. Chwaszcz [-] , R. Josefík [-] (75. M. Malenovský [-] )

K. Lasák [-] - A. Baránek [-] (65. F. Labuda [-] ) , M. Pecuch [-] (84. D. Skroch [-] ) , A. Karčmář [-] , O. Haas [-] , T. Gebauer [-] (84. L. Foitzik [-] ) , M. Blahuta [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , J. Romaněnko [-] , J. Býma [-]

ŽK: 85. O. Haas .
Počet diváků: 269. Rozhodčí: ZAORAL Vít - SLABÝ Jiří, VOSTREJŽ Ivan.