27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Brušperk doma vysoko prohrál se Starou Bělou

20. D. Krejčok , 54. D. Krejčok - 29. J. Tomek , 40. V. Kopp , 47. J. Dziža , 72. M. Richtár , 83. L. Pilch
8

Brušperk v tomto kole přivítal Starou Bělou. První vzájemné utkání těchto celků skončilo vysokým vítězstvím Staré Bělé.

Domácí se dostali do vedení, hosté skóre otočili

Do utkání vstoupili lépe domácí. V 10. minutě se po chybě v hostující obraně dostali hráči Brušperku do velké příležitosti, kde však nedokázali míč usměrnit do brány. To se jim povedlo o deset minut později. Ve 20. minutě dostal míč do šestnáctky Krejčok a z otočky se dokázal prosadit – 1:0. Domácí přestali po gólu hrát svoji hru a to se jim vymstilo. Dobře hrající Stará Bělá vyrovnala ve 29. minutě. Po standardní situaci se dostal k míči Tomek a poslal míč do sítě – 1:1. Skvělý výkon hostující družiny gradoval ve vedoucí branku o chvíli později. Ve 40. minutě přišel centr ze strany do vápna, kde míč ideálně skočil ke Koppovi, který důraznou hlavičkou nedal Pacanovskému šanci – 1:2. Do poločasu se toho více neudálo a ten tak skončil výsledkově lépe pro hosty.

Hosté vstřelili tři branky, domácí pouze jednu

Na první branku v druhé půli se nemuselo dlouho čekat. Ve 47. minutě utekl domácím Dziža a prostřelil domácího brankáře. Domácí na chvíli zabrali a dokázali snížit. V 54. minutě se opět dostal míč ke Krejčokovi, který se opět otočil s míčem ve vápně a tentokráte nedal šanci Hruškovi svou levou nohou – 2:3. Domácí vrhli všechny své síly do útoku a doufali alespoň ve vyrovnání. To se jim však nepodařilo, a tak udeřili hosté. V 72. minutě se v závaru nejlépe zorientoval Richtár a prostřelil Pacanovského – 2:4. Brušperk chtěl se zápasem stále něco udělat. Bohužel pro ně se jim to stále nedařilo, a tak si opět vzali slovo hosté. V 83. minutě se dostal k míči Pilch a skóroval – 2:5. Utkání dospělo do svého konce a Stará Bělá si připsala důležité tři body ze hřiště soupeře, kterým byl tentokráte Brušperk.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Soupeř zaslouženě vyhrál. Překvapil nás svou agresivitou, rychlostí, sílou v soubojích. Byl prostě lepší než my. Do utkání jsme dobře vstoupili a přehrávali jsme je asi prvních dvacet minut. Po vstřelené brance jsme přestali hrát a přizpůsobili jsme hru soupeři. Oni zaslouženě do poločasu ještě vývoj otočili. V kabině jsme si řekli, že to otočíme. Bohužel hned z kraje jsme dostali gól po brejku. Potom jsme chvíli soupeře zatlačili a snížili jsme. Byla otázka času, kdy vyrovnáme. Bohužel po individuální chybě se hosté dostali opět do dvoubrankového vedení a už bylo po zápase. Soupeř byl velice kvalitní.“

FK Stará Bělá
Miroslav Salač, trenér: “Nevstoupili jsme do utkání moc dobře a začali jsme zbytečnýma chybama. Domácí šli do vedení, ale já jsem na klucích viděl, že dnes to vítězství urveme. Do poločasu jsme to otočili. Hned z úvodu druhé půle se náš náskok navýšil. Bohužel domácí snížili a my byli pod velkým tlakem. Naštěstí se jim nepodařilo skórovat a my jsme navíc přidali ještě dvě branky. Myslím si, že kdybychom v prvním poločase dali více branek, tak jsme se nemuseli tolik o výsledek strachovat. Děkuji klukům za skvěle odmakaný zápas a důležité tři body v cestě za záchranou.“