24.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Domácí Holešov rozhodl o výhře nad Boršicemi už v prvním dějství

3. M. Olša , 9. M. Olša (p.) , 30. D. Čep - 43. J. Růžička
4

Slovácké Boršice se představily v Holešově a jakýkoliv bodový zisk by pro ně byl velkým úspěchem. Hosté stále totiž nemají jistotu záchrany v soutěži a na dálku soupeří s valašskou Juřinkou. Domácí celek ale v posledních zápasech předvádí výborné výkony a v posledních kole opanoval i derby v Bystřici p/H. Holešov o své výhře nad Boršicemi rozhodl již v prvním dějství, kdy se zrodil i konečný výsledek utkání.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili tři branky

První poločas byl pro diváky na holešovské Střelnici poměrně zajímavý, neboť padly čtyři branky a z toho hned tři do sítě hostujícího brankáře. Hosté přijeli do Holešova bez několika opr a na jejich výkonu to bylo přeci jen znát. Domácí tým má ale v posledních zápasech velmi dobrou fazonu a po nevýrazném vstupu do jarní části, se holešovští fotbalisté hodně zlepšili. Milan Roubalík, předseda Holešova: „Do zápasu jsme šli, že chceme dát rychlou branku,což se nám i podařilo. Poločas jsme vyhráli sice 3:1 ale skóre mělo být větší. Ve druhém dějství to byl festival zahozených šancí z naší strany,soupeře jsme ale k ničemu vůbec nepustili,tak výsledek zůstal stejný. Kluci teď mají sérii a v té chceme pokračovat až do konce sezony. Náš cíl je skončit do 5 místa v tabulce.“

Ve druhém dějství už branka nepadla

Ve druhém dějství domácí zvolnili tempo a předháněli se v zahazování vyložených šancí. Hosté se zaměřili především na bránění přijatelného výsledku, neboť na zvrat v utkání jim už nezbývaly síly a ani potřebná kvalita. Pavel Cigoš, trenér Boršic: „Pořád se snažím probudit ze zlého snu. Dopoledne Bělaška oznámil, že končí kariéru, druhý stoper Malý dorazil z Prahy až na 20. minutu zápasu. K tomu přidejme dvě zranění. Po půlhodině tak bylo po zápase, těžce jsme se srovnávali se vším. Na druhou stranu byl Holešov po Juřince druhý nejslabší tým, se kterým jsme se na jaře utkali. Být zde kompletní, vraceli bychom se se třemi body.“

SFK Elko Holešov
web Holešova: Výhru s Boršicemi jsme si zasloužili a ta mohla být nakonec i vyšší.