19.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Jívoví si připsalo v Bystřici důležité vítězství

59. J. Veselský - 30. J. Požár , 68. S. Krejčí (p.)
38

Jívoví konečně na jaře zabralo a veze si z Bystřice důležité vítězství.

Santus se dostal do vedení

Domácí fotbalisté šli do zápasu s neradostnou bilancí tří proher v řadě a pomalu se propadají ke spodku tabulky. To Jívoví se muselo oklepat s debaklu proti Hamrům, od kterých vyfasovalo minulý týden devítibrankový příděl. Začátek zápasu se proto nesl v duchu neudělat žádnou chybu. Tu jako první udělali domácí a Josef Požár dostal hosty do vedení - 0:1. Zbytek poločasu se domácí rezerva snažila o vyrovnání, ale neúspěšně.

Krejčí rozhodl z pokutového kopu

Druhý poločas pokračovala snaha domácích o vyrovnání a po několika šancích se gólově prosadil po hodině hry kapitán Jan Veselský - 1:1. Netrvalo však dlouho a v 68. minutě šli hosté opět do vedení. To rozhodčí Budín odpískal pokutový kop, který Stanislav Krejčí bezpešně proměnil - 1:2. Závěrečná snaha domácí rezervy o vyrovnání se i přes několik šancí nepovedla, a tak si Santus odváží z Bystřice veledůležité tři body. Ty jívovské fotbalisty přiblížili středu tabulky, na které ztrácí Santus z dvanácté příčky jedno vítězství. To domácí bystřická rezerva klesla po čtvrté porážce v řadě již na sedmé místo tabulky a na svého dnešního soupeře má náskok čtyř bodů. Příští týden zajíždí Bystřice do Křoví. Santus čeká v domácím prostředí devátá Dolní Rožínka, kterou jestli domácí porazí tak ji bodově dotáhnou.

SK Bystřice nad Pernštejnem B
Milan Tomášek: Připsali jsme si čtvrtou prohru v řadě a potřebujeme se již výsledkově chytit. Dnešní prohra byla smolná soupeři gratulujeme k zisku tří bodů.

FC Santus Jívoví
Milan Tůma: Museli jsme se oklepat z domácí prohry proti vedoucím Hamrům, kdy jsme devětkrát inkasovali. Dnes byla obrana v lepším stavu a zaslouženě jsme si došli pro tři body.

J. Mrňous [-] - P. Tomášek [-] , P. Podsedník [-] , P. Pačiska [-] , J. Veselský [-] , R. Kadlec [-] , M. Dobiáš [-] , R. Chudoba [-] , T. Pačiska [-] , M. Svoboda [-] , J. Svoboda [-] (79. M. Tomášek [-] )

J. Pohanka [-] - J. Požár [-] , D. Lukášek [-] (68. M. Dřímal [-] ) , V. Dvořák [-] , R. Havlíček [-] , M. Koukola [-] , J. Láznička [-] , J. Koukola [-] , S. Krejčí [-] , D. Dřímal [-] , M. Mach [-]

ŽK: 28. M. Svoboda , 89. P. Podsedník .
Hráči zápasu: J. Veselský - J. Požár , S. Krejčí .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: BUDÍN Jan - SKLENÁŘ Zdeněk (N), ŠEJNOHA Radek (N).