18.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Efektivní Čimelice zaskočily Katovice. Domácí svůj tlak ve vyrovnání nepřeměnili

65. M. Tušer - 22. R. Převrátil , 43. D. Varhan (p.)
21

V 18.kole KP zavítaly Čimelice na hřiště favorita do Katovic...

Domácí začali utkání lépe a prvních 20 minut prakticky nepouštěli čimelické fotbalisty na svoji polovinu kromě dvou případů, ale ani jedno mužstvo si vyloženou šanci ke vstřelení branky nevytvořilo. Pak ale ve 22. minutě zahrávaly Čimelice rohový kop Neklem a jeho centr využil Převrátil a vstřelil první branku Čimelic. To domácí zaskočilo a v dalších minutách se hra zcela vyrovnala, ale přesto domácí více tlačili, zvláště pak využívali křídelní hru hlavně po levé straně, ale překvapit obranu Čimelic se jim stále nedařilo. Obě dvě mužstva měla výhodu rohových kopů, ale bez efektu. Ve 42. minutě Čimeličtí zaútočili a jeden z domácích zahrál ve vápně rukou a byl nařízen pokutový kop, který následně proměnil Varhan a vstřelil druhou branku Čimelic. Za chvíli poté byl poločas ukončen a zcela zaskočení domácí i hosté odcházeli do kabin.

Druhý poločas domácí opět začali lépe, ale dlouho se jim nedařilo se dostat před čimelickou branku.Až v 65. minutě po zaváhání v čimelické rozehrávce se k míči dostal domácí Tušer a snížil stav na 1:2. Poté domácí houževnatě útočili, ale stále se jim nedařilo překonat čimelický obranný val. V 72. minutě po rohu Katovic došlo k velkému závaru před čimelickou brankou, ale díky pohotovosti brankáře Krta a ostatních hostujících hráčů se domácím nepodařilo vsítit vyrovnávací branku. V útočení pak domácí neustávali ale s přbývajícími minutami byli nervoznější a často kazili přihrávky, což čimelickým vyhovovalo a dovedli tak utkání do vítězného konce. Čimelicím se tak dokonale povedla odveta za prohrané utkání na podzim, které také skončilo 1:2.

Autor: Josef Ťupa