--

--

--

--

Góly v prvním a karetní mariáš v druhém poločase, Štěchovice v bláznivém zápase přetlačily Převýšov

6. L. Batka , 41. L. Batka , 45. L. Volešák (p.) - 8. R. Korba , 43. T. Sedláček
16

Štěchovice patří k největším překvapením jara a to chtěli dokázat v domácím prostředí, kde jsou tradičně hodně silné, proti východočeskému soupeři. Převýšov naposledy dokázal vydolovat alespoň 2 body proti Brozanům a tentokráte toužil po plném bodovém zisku.

Gólové hody a dvougólový Batka

Zápas odstartovali hosté neproměněnou šancí Korby, a tak se vedení ujali domácí, když si už v 6. minutě po odkopu Vašáka narazil balon Batka s Volešákem a po nevyzpytatelném odskoku gólman Petr kapituloval. Ve vedení Štěchovice nezůstaly dlouho, po rohovém kopu Kopáče totiž přesnou hlavičkou vyrovnal tentokrát už úspěšný Korba. Následovaly akce na obou stranách, štěchovičtí Batka s Lukavským ale Petra nepřekonali, Vašák naopak lapil pokus hostujícího Chocholatého. Ten pak v 28. minutě orazítkoval břevno za Vašákem, o devět minut později Vyšehrad pro změnu trefil tyč, takže při Štěchovicích stáli všichni svatí.

Závěrečná pětiminutovka prvního poločasu nabídla parádní podívanou. Ve 41. minutě rozehrál standardku Volešák a jeho centr přetavil Batka přesným pokusem z malého vápna ve svůj druhý gól v zápase. Utekly pouhé dvě minuty a skóre bylo zase srovnané, když zkušený Sedláček využil chaosu ve vápně. Gólovým hodům však nebylo konec, ve 45. minutě zahrával Volešák po faulu Špidlena na Nehodu pokutový kop, který s přehledem proměnil a určil konečné skóre parádního poločasu na 3:2.

Snahu Převýšova otupily dvě červené karty, Štěchovice vedení uhájily

Převýšov se hnal za vyrovnáním po přestávce. V 52. minutě Vašák pohotově vyrazil nepříjemnou střelu Kopáče, vleže pak o čtyři minuty později vyrazil pokus Hynka. V 59. minutě však Labík zcela zbytečně v útočném vápně udeřil pěstí Woiteka a zamířil po červené kartě ze hřiště. Přesilovku mohl využít po minutě Pavlík, ale po rohovém kopu trefil tyč. V 69. minutě neuspěl za Převýšov ani aktivní Korba, když tečovanou střelou Vašáka nepřekonal.

Definitivu mohla přinést 76. minuta, při střele střídajícího Urbana zastoupil gólmana hostů Jarkovský, ale balon zahrál rukou. Převýšov tak obdržel druhou červenou kartu v zápase. Jenže pokutový kop Woiteka dokázal Petr vyrazit a následovalo drama. Statečně a sympaticky hrající hosté donutili svého soupeře výsledek bránit, ale do tutové šance nakonec nebyli vpuštěni. Divoký zápas co se týče gólů i karet tak skončil stejně jako první poločas a Štěchovice zůstavají na jaře nepřekonané.