--

Frýdlant v Šumperku nazaváhal

32. J. Svatonský , 42. B. Velička (p.)
11

Hostující lodivod Martin Šrámek udělal oproti zápasu s Opavu dvě změny. Místo Střižíka naskočil Marek a Klimase nahradil Dvořák. Hosté chtěli odčinit domácí těsnou prohrou s SFC Opava B a byli odhodláni v Šumperku bodovat naplno.

To nejzajímavější z první půle se odehrálo v poslední půlhodině.

Ve 30. minutě centroval míč do vápna Svatonský a Dvořák hlavou orazítkoval břevno.

Ovšem o dvě minuty později se již skóre poprvé měnilo.

Oba hráči si akorát své role vyměnili, balón do šestnáctky „načepoval“ Dvořák a novopečený otec Jan Svatonský se v zakončení nemýlil. 0:1.

Ještě veseleji bylo hostům ve 42. minutě.

Po ruce jednoho z domácích zadáků se kopala penalta.

Bohdan Velička vzal zodpovědnost na sebe, nekompromisně zavěsil a stanovil tak poločasový výsledek Šumperk – Frýdlant na 0:2.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém vítězily obrany nad útokem.

Ani jeden z týmů si nevytvářel vyložené šance.

Vrátit do zápasu se mohl Šumperk rovněž pokutovým kopem, jenže Rozsívalovi jej zlikvidoval hostující Prepsl.

Devět minut před koncem udělal Radim Wozniak hrubou chybu, kterou hasil stažením hráče, který by šel sám na brankáře a uviděl červenou kartu.

Oficiální zápis rozhodčího:

V 81. udělena ČK - Hráč hostů číslo 3 Wozniak Radim- zmaření zjevné brankové možnosti v nepřerušené hře stažením soupeře za dres bez možnosti hrát míčem. Před útočníkem se už nacházel pouze brankář. Přestupek se stal 2-3 metry před pokutovým územím. Hra byla navázána PVK.
V 69. minutě hráč domácích č.10 neproměnil pokutový kop.

FK Šumperk
trenér, Bohdan Hecl: Frýdlant je nejzkušenější mužstvo v divizi. Je tam stovka ligových startů a na tohle jsem kluky upozorňoval. Musí tam být stoprocentní fyzický výdej a musí se všechno sejít, abychom byli úspěšní proti takovému týmu. Soupeř vyhrál zaslouženě. Dnes nemůžu klukům nic vytknout, dali do toho všechno. ZDROJ: http://1bfk.cz