Redaktor: Jiří Zubek


Reportáž

Boj o špici pro Rýmařov

22.05.2017 18:42 Divize E

Michalčák svou trefou jen snížil domácí náskok. Jak viděl utkání trenér Milan Furik?


Reportáž

Sady doma za tři

22.05.2017 18:36 Divize E

 

„V prvním poločase musím hráče pochválit za výborný výkon, hráli s nasazením, kombinačně a vytvářeli jsme si šance. Tu největší Šuba, který šel sám na brankáře, ale ten mu šanci chytil. Do dalších se dostal Schlimbach. Soupeř si v prvním poločase toho moc nevytvořil. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, nám se podařilo dát krásný gól Schlimbachem po vyraženém míči hostujícího brankáře. Hranice po této brance zjednodušili hru, nakopávali míče do naší šestnáctky a vytvořili si jednu vyloženou šanci, kdy nás podržel brankář Kalina a několik standardních situací. Závěrečný tlak jsme přestáli a myslím, že zaslouženě jsme získali důležité tři body k záchraně“: ohodnotil utkání trenér Nových Sadů Karel Trnečka.


Reportáž

Ani skvělý Šumperk nezastavil rozjetý Nový Jičín

22.05.2017 18:23 Divize E

„Očekávali jsme těžké utkání, protože jsme věděli, že Šumperk hraje na jaře ve velké formě. Pomohl nám vstup do utkání, kdy jsme se ve 4. minutě dostali do vedení. Šumperk hrál velmi aktivně, byli hodně běhaví a vytvořili si dobré šance, ale naštěstí nás podržel Tichoš (brankář Tichánek). Druhý poločas jsme už Šumperk přehráli a důležitý byl gól na 2:0, který nás uklidnil. Sice se podařilo hostům ještě snížit, ale naštěstí jsme ke konci utkání přidali třetí branku a zaslouženě jsme vyhráli. Musím ale uznat, že Šumperk hrál velice dobře a byl to pro nás na jaře zatím nejtěžší soupeř. O to více si ceníme tří bodů, které jsme získali“: řekl po utkání domácí útočník a střelec dvou branek Radovan Lokša.


Reportáž

FOTO: Podcenit soupeře se nevyplácí!

22.05.2017 18:11 Divize E

Předzápasová matematika byla jasná. Domácí, bojující o zachování divizní příslušnosti hrají v tomto týdnu tři zápasy na vlastním hřišti a všichni fotbaloví „experti“ měli jasno. Jarní, tragický Dolní Benešov měl být prvním soustem a odrazovým můstkem za devítibodovým ziskem! Prognózy a předzápasové úvahy však jsou jedno, realita však bývá diametrálně jiná!!! Hosté si v pozměněné sestavě od první minuty vzpomněli na „báječný“ podzim. Nasazení, pohledná, kombinační hra v plném tempu domácí neuvěřitelně zaskočila. 


Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 25.kolo Divize E, 2016-2017

 Divize E
15.05.2017 13:22
Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 25. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.
Reportáž

Havířov udolal Kozlovice

15.05.2017 10:56 Divize E

Havířov se doma trápil, ale tři body nakonec vybojoval. Valašské Meziříčí tedy ještě definitivně postup do MSFL slavit nemůže, i když jiný scénář by se už rovnal zázraku.


Reportáž

Jeseník rozdrtil Petrovice

15.05.2017 10:22 Divize E

Jednou už to pro domácí přijít muselo. Dobrá jesenická forma posledních týdnů se naplno projevila v domácím utkání s Petrovicemi, které odjely zostuzeny pětigólovým debaklem. Po šumperské exhibici (6:1) jesenické druhé nejvyšší divizní vítězství a navíc první zápas bez obdržené žluté karty. Ale hlavně vynikající výkon celého mužstva podpořený tentokrát chladnokrevným proměňováním gólových šancí. 


Reportáž

Jičín je k nezastavení

15.05.2017 09:32 Divize E

Věděli jsme, že utkání bude náročné, Opava B má mladý, běhavý tým, který řídí o něco málo starší - Mety :-), ale klobouk dolů, jak spoluhráčům rozdával míče a neustále chtěl hrát. My jsme věřili, že navážeme na výkony z předchozích utkání. I když jsme byli trošku unavení jak z náročného anglického týdne, tak z počasí, kdy během utkání bylo opravdu velké horko. Ale zvládli jsme to, hráli jsme ze zabezpečené obrany a vytvořili jsme si spoustu šancí a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Samozřejmě jsme mohli dát i více gólů, ale buďme rádi i za ty dva, které pro nás znamenali tři body, za které jsme moc rádi.


Reportáž

FOTO: Život je jen náhoda – jednou jsi dole podruhé nahoře…

15.05.2017 09:17 Divize E

Přesně tato píseň Jaroslava Ježka, Voskovce a Wericha je charakterizující pro divizní jaro fotbalistů Dolního Benešova. Podzimní domácí neporazitelná tvrz už připomíná nejen trosky, ale doslova ruiny….. Utkání s Havířovem je pak nepochopitelnou výjimkou!!! Jedno je však na domácích obdivuhodné a nemá v divizi konkurenci. V zimní přípravě hráči dokonale nacvičili vstup a úvody do zápasů. Nevěříte? Je to patrné z následné rekapitulace: Hranice – gól v 8. minutě, Pustá Polom – gól v 5. minutě, SFC Opava – gól v 5. minutě, Šumperk – gól ve 3. minutě, Nové Sady – gól v 5. minutě!!!! Kdo se ještě může „pyšnit“ ve všech fotbalových soutěžích takovou bilancí??? To nechápou ani největší fotbaloví experti a především domácí příznivci! 


Reportáž

Přerovští v boji o záchranu divize klopýtli ……

11.05.2017 21:13 Divize E

K velmi těžkému utkání odjížděli Dolnobenešovští k předehrávce 30. kola na hřiště 1. FC Viktorie Přerov. Po víkendovém „výbuchu“ na domácím trávníku proti Šumperku, čekal další souboj s týmem bojujícím o záchranu v divizi. Jak jsou tato utkání náročná se, ukázalo od první minuty. 


Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 24.kolo Divize E, 2016-2017

 Divize E
08.05.2017 19:48
Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 24. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.
Reportáž

Hranice bez bodu

08.05.2017 18:19 Divize E

„Do sestavy jsme zařadili dva dorostence Kuchaře a Kovařčíka, ti opět dokázali, že mají velkou šanci být plnohodnotně zařazení do kádru. Myslím, že jsme první poločas měli blíže ke vstřelení branky. Krátce po přestávce se soupeř ujal vedení díky naši nedůsledností při rohovém kopu. Nebyli jsme smířeni s porážkou a soupeře zatlačili. O tom, co se odehrálo v posledních deseti minutách na hřišti v Petrovicích, se nebudu raději blíže vyjadřovat“: řekl po utkání hranický trenér Rostislav Sobek.


Reportáž

Šupák s Dydowiczem rozebrali Polom

08.05.2017 18:11 Divize E

„Každá série jednou končí a ta naše remízová je u konce. Na vítězství jsme čekaly déle jak měsíc. Doufáme, že začne další série a to vítězná. Pustá Polom nezačala špatně, ale každá jejich chyba byla potrestána. Naše produktivita byla vysoká a tak se počet vstřelených branek zastavil na čísle 5. Čtyřikrát skóroval Šupák a jednou se trefil hlavou Hoza. Jako vrchní nahrávač se tentokrát prezentoval Dydowicz“: popsal utkání domácí lodivod Milan Furik.


Reportáž

Pospěch řádil v Sadech

08.05.2017 17:58 Divize E

„Do první šance jsme se dostali my, po krásné střele Kryla zachránilo hosty břevno. Valašské Meziříčí se dostalo do vedení brankou po dlouhém autu, který propadl až na zadní tyč a hoste vedli 1:0. Druhou branku přidali po střele Pospěcha na 2:0. Nám se podařilo vstřelit kontaktní gól ze standardní situace Dvorským. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji než soupeř, se snahou o vyrovnání, což se nám podařilo krásnou hlavičkou Šuby. Dlouho jsme se však neradovali, soupeř přidal další dvě branky kanonýrem Pospěchem a o výsledku bylo rozhodnuto. Hráčům toho nemůžu moc vytknout, bojovali, ale na soupeře jsme gólově nestačili. Ti měli ve svém mužstvu několik individualit, rozdílových hráčů, čehož využili a ukázali, ze mají nejlepší mužstvo v divizi, výborného trenéra Míšu Kováře a přeji jim, aby postoupili do MSFL“: popsal utkání trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

 

 „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, když jsme šli do dvoubrankového vedení. Domácí nám do poločasu snížili ze standardky. Druhý poločas jsme nezačali moc dobře a domácí nám po akci ze strany vyrovnali. Paradoxně nám to vyrovnání pomohlo, začali jsme pořádně hrát a dvěma góly jsme rozhodli utkání“: zhodnotil hru hostující trenér Michal Kovář.


Reportáž

Jičín nenechal Havířov ani nadechnout

08.05.2017 17:29 Divize E

„Věděli jsme, že nás čeká velice silný soupeř, ale do zápasu jsme šli s tím, že chceme získat tři body. Na jaře jsme si dokázali, že když budeme hrát svůj fotbal, tak můžeme porazit kohokoliv. První poločas jsme byli aktivnější, ale chyběl nám klid v koncovce. Druhý poločas byl z naší strany lepší, pomohl nám rychlý gól, tím jsme se uklidnili a ještě lépe kombinovali a přidali další branky. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, ale samozřejmě je třeba uznat, že Havířovu chyběli klíčoví hráči, což určitě jejich hru poznamenalo“: řekl po utkání domácí střelec Radovan Lokša.

 

„Byli jsme u všeho pozdě, neprezentovali jsme se hrou, na jakou jsme zvyklí, a výsledek tomu odpovídá. Pro mě je to ostudný výkon. Prohrát se totiž může, ale ten výkon musí nějak vypadat. Ne, že budeme ustrašeně sledovat, jak hraje soupeř:"řekl po utkání trenér hostů Miroslav Matušovič


Reportáž

Souboj o šest bodů neměl vítěze

08.05.2017 17:12 Divize E

Utkání o šest bodů, tak bývají nazývány přímé střety dvou soupeřů bezprostředně ohrožených sestupem. Proto se na rozlehlém atletickém stadionu v Přerově čekal litý boj o divizní bytí a nebytí. Kvalita utkání, ale zklamala a zejména přerovská defenziva se ani nepřiblížila úrovni čtvrté nejvyšší soutěže. Jeseník si během devadesáti minut připravil víc šancí než za celou dosavadní jarní sezonu. Ale v koncovce trestuhodně selhal.


Celkový počet článků: 349