--

--

Produktivní Kozlovice berou vše

11

Bospor ve čtvrtém jarním vystoupení selhal střelecky. Domácí celek si vytvořil řadu šancí, jenže Kozlovice udělily svěřencům trenéra Martina Špičky lekci z produktivity. Na výhru stačily dvě přesně trefy z první půle, po přestávce si už Hanáci vedení pohlídali. Jedinou gólovou korekci zařídil Jakub Padých, který se trefil v každém jarním zápase.

Domácí, stále bez Richarda Vaclíka a Milana Halašky, se do soupeře pustili s chutí a hned mohl otevřít skóre Jaroslav Kubinski, jeho ránu z deseti metrů, ale gólman Kadlec předvedl skvělý zákrok. Pak pálil zdálky Pavel Moskal, bohužel mířil nad branku. Hosté poprvé zahrozili ve 13. minutě, Galetka však domácí svatyni minul.

O pět minut později po krásné pobídce Martina Hanuse pádil sám na bránu Jakub Padých, v koncovce mu scházely milimetry.

A tak udeřil soupeř. Po levé straně utekl Kyselák, poslal centr do vápna, kde náramně z voleje trefil balón Schlehr0:1.

Domácí byli zaskočeni, přesto měli navrch, bohužel řadu standardních situací Bospor nebyl schopen využít.

Naopak ve 36. minutě potrestal bohumínský nedůraz ve vápně Brabec0:2.

Snížit mohli domácí vzápětí, kdyby po Padýchově sklepnutí Martin Hanus v pádu trefil lépe. Jenže v obraně žlutomodrého týmu byla okénka – po centru Přikryla hlavou minul Kyselák.

Ve 42. minutě to zkusil zdálky Jan Ferenc, který nahradil zraněného Reného Švancera, jenže na Kadlece nevyzrál.

Brankáře Kozlovic konečně překonal až po pasu Martina Hanuse, úniku a hokejovém blafáku Padých v poslední minutě první půle, jenže míč směřující do opuštěné branky stačil ve skluzu dostat do bezpečí hostující stoper Král.

Ve druhé půli se už hosté soustředili na bránění svého náskoku a byli úspěšní. Po centru Kubinského totiž hlavou Adam Leibl trefil jen protihráče do zad, vzápětí stejný hráč v pádu netrefil dobře nadýchaný centr.

V 74. minutě naopak hosté podnikli rychlý výpad a po hezké kombinaci Brabec přidal pojistku – 0:3.

Korekci skóre zařídil v 78. minutě nejlepší jarní střelec Bosporu Jakub Padých, který po nakrátko rozehraném rohu hlavou prodloužil centr Františka Hanuse – 1:3.

Domácí ještě chtěli zkusit zázrak, ale zradily je vlastní nepřesnosti. Nepomohlo ani to, že sedm minut před koncem musel předčasně pod sprchy hostující Galetka.

FK Bospor Bohumín
asistent trenéra, Patrik Poštulka: V prvním poločase jsme předvedli asi nejlepší jarní výkon, ale místo toho, abychom vedli 3:2, tak jsme o dva góly prohrávali. Šance jsme na to měli. V kabině jsme si řekli, že pokud budeme pokračovat v takové hře, může přijít obrat. Druhá půle ovšem z naší strany takovou kvalitu neměla, po třetím gólu bylo hotovo. Zdroj:http://www.fotbalbohumin.cz/

J. Švrčina [-] - P. Moskál [-] , R. Košťál [-] , L. Švancer [-] (14. J. Ferenc [-] ) , J. Sittek [-] - J. Kubinski [-] (59. M. Latocha [-] ) , D. Palej [-] , A. Leibl [-] - M. Hanus [-] (70. M. Lišaník [-] ) , J. Padych [-] , F. Hanus [-] -

FK Kozlovice
P. Kadlec [-] - M. Brabec [-] (85. D. Stratil [-] ) , J. Baculák [-] , J. Vogl [-] , D. Střelec [-] , Š. Přikryl [-] , A. Galetka [-] , M. Schlehr [-] (90. R. Číhal [-] ) , O. Kyselák [-] , T. Heger [-] (76. K. Chudoba [-] ) , M. Král [-]

ŽK: 30. F. Hanus , 72. P. Moskál - 30. A. Galetka , 52. M. Schlehr , 70. J. Vogl . ČK: 87. A. Galetka .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: KOLÁČEK Jan - KOLÁŘ Jaroslav, HANÁK Petr.