10.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Milevsko je tvrdý oříšek pro každého soupeře. Planá na něj ovšem vyzrála

17

Planá mohla rozhodnout v prvním poločase, své šance nevyužila

Planá nad Lužnicí v 10.kole sezóny přivítala Milevsko, kterému se v této sezóně výsledkově nedaří, ale herně si nestojí vůbec špatně. Pro oba týmy to byla obrovská výzva, Planá jako favorit zápasu nechtěla zaváhat proti poslednímu týmu tabulky, naopak Milevsko disponuje mladým týmem, který je velice aktivní a pohyb tohoto týmu způsobuje problém nejednomu týmu. Proto domácí sice nehráli obranný fotbal, ale snažili se hrát spíše ve středu a čekat na chyby Milevska. Byli to právě hosté kteří vstřelili první branku zápasu, stav utkání otevřel ve 21.minutě Alexa 0:1. Vedení však pro domácí netrvalo dlouho, po pěti minutách hry srovnal gólem Janovský 1:1. Domácí si pak ještě vytvořili, tři tutové šance, ale ty nevyužili. Týmy se tak rozešli po prvním prvním poločas za nerozhodnutého stavu 1:1

Milevsko brzy udeřilo. Odpověď přišla znovu záhy

Druhý poločas zápas vyzněl opět lépe pro hosty, kteří uděřili v 54.minutě zápasu, kdy přelil vedení na stranu Milevska Šťastný 1:2. Domácí tak znovu museli dohánět jednobrankové manko, ale to jakoby jim v zápase nědělalo problém. Po šestí minutách hry, srovnal stav zápasu Handrejch 2:2. Zápas tak znovu začínal od "nuly". Utkání se hrálo velmi vyrovnané, ačkoliv má Planá nad Lužnicí zkušený tým, mladící z Milevska dokážou natropit veliké problémy. Co se týče šancí tak na tom byli lépe domácí hráči. Jejich akce měli vždy větší procento šancí skončit v brance, ale i třeba hlavička do prázdné branky skončila na břevně. Trenér Plané říká "věřil jsem, že zápas urveme na svojí stranu až do poslední minuty" a tak se opravdu stalo. Svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře domácích Handrejch a Planá se ujala poprvé v zápase vedení 3:2. Pro domácí celek je to důležté vítězství, naopak pro Milevsko další krutá prohra.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí
Turek - trenér: Milevsko bylo opravdu nepříjemný soupeř, kdybychom neplnili pokyny tak jak jsme si je řekli, zápas by dopadl jinak. Mladí hráči hostů jsou nevyzpytatelní. Zápas jsme nakonec zvládli a o své výhře jsme mohli rozhodnout již v prvním poločase, ale vyložené šance jsme spálili.

J. Hnilička [-] - M. Janovský [-] , J. Přibyl [-] (46. Z. Handrejch [-] ) , J. Šmídmajer [-] , J. Pospíchal [-] , O. Roztočil [-] (90. T. Štiak [-] ) , T. Pösinger [-] (62. F. Drtina [-] ) , J. Trčka [-] (90. M. Novák [-] ) , O. Hofbauer [-] , J. Polišenský [-] , L. Anděl [-]