3.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2018-2019

--

--

--

19

Oba soupeři ve dvou úvodních kolech OP plně bodovali. V tom třetím domácí rezervisté na lhenickém hřišti, kam se oproti loňské sezóně přesunuli ze hřiště ktišského, tentokrát narazili a na body nedosáhli.…

Ve vyrovnaném prvním poločase vznikaly gólové možnosti poskrovnu a pokud již nastaly, byly oboustranně buď nepřesně zakončeny či si s nimi oba gólmani poradili. Až ve 31.´to byli Husinečtí, kteří se gólově prosadili po centru do šestnáctky s následnými dvěma střelami, když tu první stačil gólman Dušek vyrazit, ale proti druhé dorážce Kolafy byl již bezmocný (0:1). Za zmínku stojí následná Balicova gólová šance v úniku, při které se, ač faulován, zbavil beka a sám již před husineckým gólmanem byl překvapivě sudím zastaven za nedání výhody ve hře s následným trestným kopem z místa prohřešku protihráče. Lhenickým se přesto do poločasu podařilo ve 43.´ Burdou vyrovnat, když hlavou v gól proměnil Mahákův centr (1:1).

V poločase druhém se hosté v 51.´ znovu ujali vedení Kneiflovou přesnou střelou k tyči (1:2), aby se poté již spíše soustřeďovali na bránění těsného vedení s občasnými útočnými výpady. Domácí sice byli častěji v držení míče, ale jejich útočné snahy byly bezzubé, většinou končily na soupeřově šestnáctce nebo jejich zakončení bylo nepřesné. V 79.´ Husinečtí navýšili své vedení na 1:3, když zcela neobsazený Maryška před branku centrovaný balón pohodlně dopravil do sítě. Domácí dál pokračovali v gólově neefektivní hře, když pohyblivější a s větším nasazením hrající hosté úspěšně hájili své vedení až do zaslouženého vítězného konce. Lheničtí rezervisté tentokrát svým výkonem zklamali.

Autor: Jan Bumba