8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

8. J. Černý , 57. V. Ciminga - 21. V. Čech (p.)
29

Po nerozhodném poločase, daly Služovice rozhodující trefu deset minut po pauze.

Po poločase remíza

Služovice zaskočily favorizovanou Vřesinu, a poprvé v letošním ročníku si připsaly plný bodový zisk, a dá se říci, že díky své bojovnosti, to byla výhra zcela zasloužená. Domácí družina šla do vedení už v 9. minutě, když Číp načechral přímý kop na hlavu Černého, který přehodil brankáře Lamparta, který byl zcela bez šancí – 1:0. V 12. minutě se objevil v samostatném úniku Boháč, ale domácí gólman Banetka svůj tým výtazně podržel. V 18. minutě po centru Tručíka hlavičkoval Nowický jen do středu hřiště. Vřesina srovnala krok v 22. minutě, když byl skosen ve vápně Cojg a Čech nedal gólmanovi Banetkovi žádnou šanci – 1:1.  Pak postupně za sebou nemířili přesně domácí Vladan Ciminga, a po něm i Wójcicki. V závěru poločasu opět zahodil šanci vřesinský Boháč.

Služovice daly rozhodující gól

Po pauze šly Služovice znovu do vedení, když v 56. minutě přetažený rohový kop Čípa vrátil Novák do skrumáže před branku, kde se nejlépe orientoval Vladan Ciminga, který nekompromisně napálil míč do sítě a gólman Lampart byl zcela bez šance – 2:1. Vedení pak mohly Služovice pojistit v 65. minutě, když dlouhý nákop Čípa přistál až u Trunčíka, ale jeho pokus brankář Lampart vystihl. Vřesina se pak snažila srovnat, ale Boček nastřelil v 66. minutě pouze tyčku, a pět minut před koncem orazítkovali hosté břevno a pak Banetka vytlačil i další hostující pokus. Služovice si ale už tři body nenechaly vzít.

TJ Sokol Služovice
Petr Pardy (vedoucí týmu): Podle mě byla Vřesina zatím nejtěžší soupeř, se kterým jsme zatím hráli. Asi nám prospělo ochlazení. Kluci vydrželi běhat celý zápas. Měli jsme je kým střídat, a hned to bylo znát. Nám patřil začátek zápasu. Poté hosté přidali a hrál se rychlý fotbal nahoru dolů. Výborně nám zachytal gólman, a ke konci jsme přežili velký tlak hostí.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí): Toto utkání nebudu hodnotit, protože chci být slušný. Výkon hodný žákovského mančaftu. Bez nasazení, i přípravka by zahrála líp.

L. Banetka [-] - V. Ciminga [-] , V. Kremser [-] , M. Kremser [-] , A. Ciminga [-] - M. Wójcicki [-] (68. T. Borecki [-] ) , J. Knura [-] (73. M. Polhoš [-] ) , M. Číp [-] , M. Nowický [-] (46. J. Novák [-] ) - J. Černý [-] (83. T. Lasák [-] ) , M. Trunčík [-] -