8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

26

O osudu zápasu rozhodla nešťastná vlastní branka domácího gólmana.

Opava šla do vedení

V šlágru kola mezi Hlavnicí a Slavii Opava se hra přelévala z jedné strany na druhou a šancí bylo za celý zápas pramálo a náročné oko diváka se nepřišlo po celý zápas na své. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 17. minutě, když opavský matador Kavan zatočil rohový kop směrem na branku a domácí gólman Kirschner si míč nešťastným zákrokem srazil do vlastní sítě a hosté mohli zvedat ruky nad hlavou radostí – 0:1. Domácí se v prvním poločase dostali jen k nepřesným střelám Pasterňáka, Kleina a Vrány. Ty buď šly vedle, nebo je zblokovala hostující defenziva. Hlavnice byla nebezpečná i ze standardek, ale ani z nich nezapršelo. Za hosty hrozili Postřimovský s Mužíkem, ale ani toto duo nezamířilo do černého.

Opava náskok udržela

Ve druhé půli byla opticky lepší Hlavnice, ale David Liška nezacílil mezi tři tyče, které hájil v sobotním zápase Lorenz. Klein zase o pár okamžiků později napálil míč jen do boční sítě hostující klece. Hostující eskadra se snažila hrozit s rychlých brejků, ale v pohodě hrající domácí stoper Haas, dokázal tyto situace vyřešit na jedničku. Opava dále hrozila nebezpečnými centry Kavana a Šustaka, které ale nenašly v pokutovém území žádného adresáta. Zápas tak dospěl k nejtěsnější výhře Opavy, která po této výhře odskočila svému sobotnímu soupeři o tři body. Hlavnice si po pěti zápasech nepřipsala žádný bod.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Zápas to byl vyrovnaný, možná jsme měli i více šancí, ale nedokázali jsme se prosadit. Remíza by byla dle mě spravedlivá.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Škoda, že se nehrálo na lepším terénu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, s minimem šancí na obou stranách. My jsme dali gól z rohu, když náš Kavan míč zatočil do branky a jejich brankář to špatně vyřešil.

L. Kirschner [-] - J. Kaván [-] , M. Bulanda [-] (22. T. Liška [-] ) , P. Martinček [-] , P. Elbl [-] (46. D. Hendrych [-] ) , Z. Vrána [-] , D. Ochrana [-] , D. Liška [-] , D. Haas [-] , O. Pasterňák [-] (72. L. Lodňánek [-] ) , D. Klein [-]

B. Lorenz [-] - T. Ryž [-] (46. L. Šustak [-] ) , D. Maisel [-] , V. Šimeček [-] , F. Mužík [-] , P. Kavan [-] , L. Mařádek [-] (90. A. Kreisl [-] ) , K. Postřimovský [-] (67. I. Kratochvíl [-] ) , J. Vrána [-] (46. R. Škrobánek [-] ) , T. Matějek [-] , J. Tůma [-]

ŽK: 47. Z. Vrána - 9. L. Mařádek .
Hráči zápasu: O. Pasterňák - T. Matějek .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: RADEK Roman - HRUBÝ Heinz, HAAS Jiří (N).