Hamry rozhodly po přestávce

58. L. Filippi , 85. D. Havlík (p.) , 87. D. Havlík
48

Hamry se po domácím vítězství, kdy si připsaly tři body do tabulky vyšvihly na první příčku tabulky.

První poločas branka nepadla

Kladiváři přivítali na svém hřišti soupeře z Dolní Rožínky. Zápas začaly aktivněji domácí Hamry, ale vždy jim ve vápně chyběl krok. Otevřít skóre mohl Jaroslav Miklík a po něm také Lukáš Filipi, ale oba tyto úniky pochytal golman hostí. Hosté mohli vstřelit branku z přímého kopu, který mířil do šibenice, ale Tomáš Pinkava tuto střelu výborně vytáhl. V první půli se už větší šance neurodila, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Hamry udeřily ve druhé půli

V druhém poločase se už domácí chtěli střelecky prosadit a to se jim podařilo v 58. minutě. Dominik Havlík zahrával přímý kop, který brankář pouze vyrazil před sebe a Lukáš Filipi pohotově přesně zakončil. Poté se hra přitvrdila, ale hrálo se hlavně po vápna. Ani jedna strana se nedostávala do větších šancí. V 85. minutě se dostával náběhem ve vápně Lukáš Filipi, který byl faulován a byl nařízen pokutový kop. Toho se ujal Dominik Havlík a poslal golmana na druhou stranu - 2:0. O dvě minuty později se ten samý hráč uvolnil ve vápně a střelou z otočky na bližší tyč pojistil vítězství. V poslední minutě měli ještě po faula Víta Fraňka možnost penalty také hosté z Rožínky. Tu však bravurně zlikvidoval Tomáš Pinkava a nepustil tak tuto sezonu ještě ani gól. Hamry si připsaly výhru 3:0 a tři body do okresní tabulky.

FC Hamry nad Sázavou
Dominik Havlík: Mysleli jsme si že to půjde samo, ale po první půli jsme zjistili, že sám se nikdo neporazí. V druhé půli jsme trochu přidali a konečně se také prosadili. Musíme se do příštích zápasů zlepšit a více zabojovat. Jinak důležité body.