2.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2018-2019

--

Litice otočily zápas v Černicích a vyhouply se do čela tabulky!

26. M. Chvojka - 76. P. Hulina , 89. J. Běhounek (vl.)
14

Fotbalisté Litic na hřišti béčka Černic dlouho naráželi na výtečného brankáře Tománka a ještě čtvrthodinu před koncem tak prohrávali. Skóre ale dokázaly otočit, když o všem rozhodl v samotném závěru nešťastný vlastní gól domácího Běhounka.

Chvojka poslal Černice do vedení

Domácí mužstvo vstoupilo do utkání náporem, který trval zhruba úvodních deset minut. Hosté se pak dostali do zápasu a převahu si vytvořili naopak oni. Jejich příležitosti však končily na výborně chytajícím brankáři Tománkovi. Ve 26. minutě tak udeřilo na druhé straně. Gólman Tihlařík se při rozehrávce nedohodl se spoluhráčem a Michal Chvojka díky tomu poslal míč do prázdné brány. Hosté poté pokračovali v aktivní hře, ale v koncovce jim nebylo přáno.

O výhře Litic rozhodl vlastní gól v závěru

Také po změně stran pokračoval nápor Litic. Hosté se snažili hodně střílet, ale Tománek chytal i nadále výborně. Jeho kouzlo odčaroval až v 76. minutě po pěkné akci Patrik Hulina, který se vrátil k fotbalu po roční pauze. Litičtí pak vycítili šanci i na zisk tří bodů a nakonec se dočkali. V poslední minutě odcentroval z pravé strany dorostenec Hanzlíček a Jiří Běhounek nešťastně poslal míč za záda vlastního gólmana. Litice tak zvítězily 2:1, byť ještě čtvrthodinu před koncem byly v roli prohrávajícího celku.

TJ Plzeň-Litice
Stanislav Voves (vedoucí mužstva): Zápas se mi hodnotí velice dobře. Až na prvních deset minut jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Na začátku se zdálo, že to bude těžký zápas, ale pak jsme hru ovládli a měli několik vyložených příležitostí, které jsme neproměnili. Bohužel jsme pak inkasovali poté, co se nedomluvili brankář s obráncem. I poté jsme byli většinu času na balónu, měli šance, ale domácí gólman byl k nepřekonání, chytal jako ďábel. V aktivitě jsme pokračovali i po vyrovnání a domácí opět několikrát podržel brankář. Toho pak paradoxně v samotném závěru překonal vlastní obránce. Po zápase jsem mu sám říkal, že za to, co pochytal, si tohle nezasloužil. Z případných penalt jsem měl obavy, protože jsem si říkal, že ten gólman nás vychytá i v rozstřelu

TJ Sokol Plzeň - Černice B
J. Tománek [-] - D. Šádek [-] , M. Chvojka [-] , T. Engl [-] (46. J. Mareš [-] ) , L. Táborský [-] , K. Kuncl [-] (55. J. Setikovský [-] ) , J. Vlk [-] (46. J. Král [-] ) , P. Mastný [-] , M. Trnka [-] (57. O. Marušinec [-] ) , R. Nádraský [-] , J. Běhounek [-]

J. Tihlařík [-] - J. Tykvart [-] , L. Kindl [-] , T. Voves [-] (80. M. Duna [-] ) , O. Kollros [-] (55. A. Hanzlíček [-] ) , P. Vacek [-] , J. Kanta [-] , J. Knotek [-] (70. V. Liška [-] ) , T. Aschenbrenner [-] , P. Hulina [-] , M. Forman [-]

ŽK: 41. J. Vlk , 74. P. Mastný , 78. L. Táborský , 83. J. Běhounek - 72. P. Vacek , 72. J. Tykvart .
Hráči zápasu: J. Tománek - P. Hulina .
Počet diváků: 33. Rozhodčí: Švantner František - SCHINGLER Milan, MYTISKA Leoš.